İşgal Belediyesi Bayram Namazı Kılınacak Alana Çöp Konteynırları Koydu

1948’de işgal edilen Filistin topraklarında bulunan El-Lud kenti sakinlerinin bayram namazı kıldığı pazar alanına işgal belediyesi çöp toplama araçları ve konteynırları koydu.

El-Lud kenti sakinleri, işgal belediyesinin adımına tepki göstererek, belediyenin Filistinlilerin bayram namazı kılmalarına engel olmaya çalıştığını ifade etti.
El-Lud Belediye Meclisi üyesi Avukat Ferec Bin Ferec, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Belediye ne yaparsa yapsın pazar yerinde ve çevresinde bayram namazımızı kılacağız. Namaz kılma hakkından vazgeçmeyiz. İbadet özgürlüğü en temel hakkımız” dedi.

Bayram namazını engelleme girişiminin ardında kentteki fanatik Yahudi cemaatlerinin olabileceğini belirten Ferec, söz konusu cemaatlerin pazar alanındaki bayram namazının engellenmesi için belediye başkanına baskı yapmış olabileceklerini söyledi.

Arab 48 sitesine konuşan Ferec, üç yıldır aynı alanda bayram namazı kıldıklarını ve herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını kaydederek, “Bugün ne değişti?” diye sordu.
Filistinli avukat, kanunlara göre işgal belediyesinin bayram namazı kılmalarını engelleme yetkisi olmadığına dikkat çekti.

Filistin Enformasyon Merkezi

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News