İyilik Bulaşıcıdır!

TRT1’deki İyilik Kulübü programı bu dayanışmayı tüm Türkiye’ye bulaştırmayı hedefliyor. 

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve kısa sürede büyük bir aileye dönüşen ‘İyilik Kulübü’ hasta veya mağdur çocukların dileklerini yerine getirmeye devam ediyor. 7 Ocak Cumartesi akşamı ekrana gelecek bölümde Tuğçe’nin Dileği Gerçek Oluyor!

Basın Bülteni 5 Ocak 2017

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve kısa sürede büyük bir aileye dönüşen ‘İyilik Kulübü’ Türkiye’nin her yerinden, hasta, travma geçirmiş, savaş mağduru, yetim, öksüz, ebeveynleri şehit veya gazi olmuş çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi devam ediyor.

7 Ocak Cumartesi akşamı ekrana gelecek 9. bölümünde 10 yaşında doğuştan uzuv eksikliği olan Tuğçe Kurter’in dileği yerine geliyor. İzmir’de yaşayan ve hayatında kar görmemiş Tuğçe’nin kartopuyla oynama dileği ‘İyilik Kulübü’de gerçekleşiyor.

Tuğçe’nin dileğinden fazlasını yerine getirmek için kolları sıvayan ‘İyilik Kulübü’ ekibi, Tuğçe, ailesi ve sütkardeşine İzmir’de Kordon gezintisi hazırladı. Ekibin bir diğer sürprizi ise Tuğçe ve Ailesine Gölyazı gezisi olurken Gölyazı’da turistik sandal gezisi yapma imkânı bulan Tuğçe ve sevdikleri son olarak hep birlikte teleferikle Uludağ’a çıkarak kızağa binip, kartopu oynadı. ‘İyilik Kulübü’ ekibiyle unutulmaz anlar yaşayan Tuğçe, keyifli bir gün geçirdi.

Amaç sadece bir çocuğun kalbine dokunmak ve unutulmaz anı yaşatmak olan ‘İyilik Kulübü’ Ekibi iyiliğin bulaşıcı olduğunu düşünüyor ve ekliyor; ‘İyilik virüs gibi bir şey, kanımıza girince onu durduramıyoruz. Keşke bütün virüsler onun gibi olsa! Şiddete maruz kalmış, travma yaşamış ya da hasta çocukları bir günlüğüne de olsa hayallerini gerçekleştirmeyi amaçlayan TRT1’deki İyilik Kulübü bu dayanışmayı tüm Türkiye’ye bulaştırmayı hedefliyor.”

Her aşamada uzmanların görüşü alınarak hazırlanan, Işık Yönt, Ömer Fırat Köker ve Cansın Bezircilioğlu tarafından sunulan ‘İyilik Kulübü’ 7 Ocak Cumartesi akşamı saat 23.35’de TRT 1 ekranında olacak.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …