JAGUAR I-PACE İLE GELECEĞİN ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERİ YOLLARA ÇIKIYOR.

Elektrikli performans SUV’u konsepti, Londra’nın ünlü Olympic Parkı’nın caddelerinde ilerlerken, 2017’nin sonunda tanıtılacak ve 2018’in ikinci yarısında yollarda boy gösterecek olan Jaguar’ın ilk elektrikli otomobili Jaguar I-PACE hakkında ipuçları veriyor.

Jaguar’ın Tasarım Direktörü Ian Callum konu hakkında şunları söylüyor: “Jaguar I-PACE Concept’e yönelik olarak aldığımız geri bildirimler olağanüstüydü. Jaguar I-PACE Concept ile supercar modellerinden ilham alan estetik özelliklere, spor otomobil performansına ve SUV hacmine sahip elektrikli bir otomobil yaratmak üzere tüm kuralları yıktık. Bu otomobil insanları son derece şaşırttı; ilk elektrikli otomobilimizin yarattığı bu coşku beklentilerimin çok ötesine geçti. Konsept otomobili yollarda kullanmak tasarım ekibi için büyük bir önem taşıyor. Otomobili dışarıya, gerçek dünyaya çıkartmak çok özel bir deneyim. Jaguar I-PACE’in etkileyici siluetinin gerçek değerini ve güçlü oranlarını, yolda diğer otomobillerle birlikte gördüğünüzde daha iyi fark edebiliyorsunuz. Jaguar I-PACE Concept, bataryalı elektrikli otomobil tasarımının yeni neslini temsil ediyor. Bence geleceğin otomobilleri artık aramızda.”

Jaguar I-PACE, 90kW/sa lityum iyon batarya tarafından sağlanan 500 km’nin (NEDC döngüsü) üzerindeki menziliyle 100km/sa yaklaşık 4 saniyede hızlanan bir uzun mesafe koşucusudur. Şarj işlemi kolay ve hızlı bir biçimde gerçekleşir; batarya, 50kW DC şarj ile yalnızca 90 dakikada %80 oranında şarj edilir.

Ön ve arka akslarda yer alan kompakt ve hafif elektrikli motorlar, ortalama 400bg çıkış gücü ve 700Nm tork üretir. Ayrıca dört çekerin sağladığı her türlü hava koşuluna uygunluk avantajından yararlanır. Ek olarak Jaguar I-PACE, diğer tüm elektrikli otomobillerden farklı bir konumda yer almasını sağlayan çeviklik, sürüş konforu ve sadelik özelliklerini sunar. Bu hem gerçek bir Jaguar hem de gerçek bir sürücü otomobilidir.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi – Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi 4.Blok No.23 Başakşehir / İSTANBUL

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

You may also like

Popular News