Kış turizmine olan büyük ilgi, yazın iyi geçeceğini gösteriyor

Türkiye’nin önde gelen turizm portallarından tatilsepeti.com, dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT’e katıldı. Turizmin tüm paydaşları ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunmalarının sektör açısından çok önemli olduğunu söyleyen tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, 2017’ye dair değerlendirmelerde de bulundu. Küçükyılmaz, “Kar yağışının etkisiyle kayak ve dağ otellerinde, geçmiş yılların oldukça üzerinde satış yapma imkanı bulduk. İç turizme yönelik bu yüksek talep, yaz döneminin de iyi geçeceğinin önemli bir göstergesi. Rus turistlerin yeniden gelmeye başlaması ve yerli turistin ilgisiyle birlikte, bu yıl pazarın yüzde 10 ila 15 arasında büyüyeceğini öngörüyoruz” diye konuştu.

Yurt içi online satışta sektörün öncülerinden olan tatilsepeti.com, her yıl binlerce sektör temsilcisini bir araya getiren EMITT Turizm Fuarı’na, Profesyonel Ziyaretçi Sponsoru olarak destek verdi. TÜYAP’ta düzenlenen EMITT’in açılış gününde, tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, fuara ve sektöre dair değerlendirmelerde bulundu. Dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT’in, 2017 yılının ilk büyük etkinliği olduğunu hatırlatan Küçükyılmaz, “Fuara uzun yıllardır katılıyoruz ve bunun büyük faydasını görüyoruz. Fuarda turizmin tüm paydaşlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişi yapma imkanı buluyoruz. Genel kanı, bu yıl turizmde yüzlerin güleceği yönünde” dedi.

“Üç milyon Rus turist bekleniyor”

2017’ye büyük umutlarla başladıklarını belirten Koray Küçükyılmaz, kar yağışıyla birlikte kayak ve dağ otellerinde geçtiğimiz yıllara oranla çok daha yüksek satışlar yaptıklarını açıkladı. Küçükyılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü, “Kış sezonuna olan büyük ilgi, iç turizmde iyi bir yaz geçireceğimizin önemli bir göstergesi. Şu anda devam eden erken rezervasyon kampanyamızın, geçtiğimiz yıla göre çok daha yüksek talep görüyor olması da, bu görüşü destekliyor. 2017’de, bir önceki yıla göre yüzde 10 ila 15 oranında büyüme bekliyoruz.”

Rusya’dan üç milyonun üzerinde turist gelmesinin öngörüldüğünü söyleyen Koray Küçükyılmaz, Avrupalı turistlere yönelik rakamlar için ise bir süre daha beklemelerini gerektiğini ifade etti.

 

Aktüel İntermedya / GEZİ

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

İsfanbul Tema Park Dünya Roller Coaster Günü’nü dünya devleriyle birlikte kutlayacak!

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı İsfanbul, Dünya Roller Coaster Günü’nü kutlamaya hazırlanıyor. İsfanbul Tema …