Kur’an-ı Kerim tilaveti kalplerin pasını sildi

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda dördüncü haftanın dördüncü gününde görme engelli Fatih Dölen, güzel tilavetiyle Haftanın Finali’ne gitmeye hak kazandı.

İstanbul Alibeyköy Esentepe Camii İmam Hatibi olarak görev yapan Fatih Dölen, muhteşem tilavetine Şuara Suresi’nin 78-90’uncu âyetleriyle başladı. Kâf Suresi’nin 31-35’inci âyetleriyle devam eden Fatih Dölen, Osman Eğin hocadan 100, Halil Necipoğlu’ndan 99 ve Mehmet Ali Sarı hocadan 97 puan aldı. Seyircinin 90 puan ile gecenin en yüksek oyunu verdiği Fatih Dölen, 386 puan ile günün birincisi oldu. Haftanın Finali’ne Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Metin Çakar hoca ile hazırlanacak.

İnfitâr Suresi’nin 6’ncı âyeti ile 9’uncu âyetleri arasını okuyan Talha Kalkan, İstanbul Üsküdar Validebağ Camii İmam Hatibi olarak görev yapıyor. Dr. Mehmet Ali Sarı hocadan 100 tam puan, Halil Necipoğlu’ndan 97, Osman Eğin hocadan 94 ve seyirciden 88 puan alarak toplamda 379 puan ile geceyi tamamlamış oldu.

Aslen Kayserili olan ve Hatay’da eğitimine devam eden Muhammed Ali Nalbant, Âl-i İmrân Suresi’nin 93-99’uncu âyetlerini okudu. Jüriden 287 ve seyirciden 89 puan alan Muhammed Ali Nalbant, toplamda 376 puan aldı.

Aslen Kayserili olan ve İstanbul’dan katılan Fatih Yılmaz, Tahrim Suresi’nin 6-8’inci âyetlerini tilavet etti. Jüriden 278 ve seyirciden 88 puan toplayarak toplamda 366 puan ile tamamladı.

İstanbul Esenyurt’ta müezzin olarak görev yapan Rıdvan Kulaç, A’raf Suresi’nin 40-43’üncü âyetlerini okudu. Jüriden 262 ve seyirciden 80 puan alan Rıdvan Kulaç, 342 puana ulaştı.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

You may also like

Popular News