Breaking News

LeasePlan ve Uber İş Birliği Yaparak Hizmet Ağını Genişletti!

Dünyanın en büyük filo kiralama şirketi olarak beş kıtada dev bir araç filosunu yöneten LeasePlan, lider araç paylaşım şirketi Uber ile birçok ülkede gerçekleştirdiği iş birliğine Türkiye’nin de içinde olduğu Pan-Avrupa Bölgesi’ni de ekledi. İş birliği kapsamında LeasePlan Avrupa’daki Uber sürücülerine tam operasyonel kiralama çözümü sunacak.  LeasePlan’in teklifi, bakım onarımdan sigortaya kadar geniş bir hizmet paketinden oluşuyor.

Dünyanın en büyük filo kiralama şirketi olarak beş kıtada ve 30’un üstünde ülkede dev bir araç filosunu yöneten LeasePlan, Avrupa’da 100’den fazla şehirde faaliyette olan Uber ile olan iş birliği ağını genişletti. Daha önce Portekiz, Fransa, Hollanda gibi ülkelerde gerçekleştirilen iş birliğinin kapsamı Türkiye’nin de içinde yer aldığı Pan-Avrupa olarak büyüdü. Bu kapsamda Uber, kiralık araçları temin etmesi için LeasePlan ile anlaştı. LeasePlan’ın teklifi, bakım onarımdan sigortaya kadar, geniş bir hizmet paketini kapsıyor.

“Araç temin etmek bizim uzmanlık alanımız!”

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Uber EMEA Başkanı Pierre-Dimitri Gore-Coty, “Uber Avrupa çapındaki on binlerce kullanıcıyı, tek bir tuşla güvenli ve konforlu seçeneklerle buluşturuyor. Kullanıcıların taleplerine en hızlı şekilde yanıt verebilmek için ortaklıklarımıza her zaman yenilerini ekliyoruz. Bu ortaklıkla, sürücülerin piyasadaki en iyi tekliflere ulaşabilmesini ve Uber ile yolculukların olabildiğince kusursuz olmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Araç çağırma ve paylaşım endüstrisine filo yönetimi hizmetleri sunabilecek lider konumda olan LeasePlan CEO’su Tex Gunning ise, “Teknolojinin imkânları vasıtasıyla Uber sürücülerinin yolcular ile buluştuğunu” belirtti. Gunning, “Araç sağlamak ve onları yolda tutmak bizim uzmanlık alanımız. Bu nedenle sürücülerin bu tarz ihtiyaçlarına yardımcı olmak, bizim işimizin doğal bir sonucu” açıklamasında bulundu.

23 ülkede iş birliği yapılacak

2009 yılında San Francisco’da faaliyet göstermeye başlayan Uber, yolcularla sürücüleri bir araya getiren bir hizmet sunan uygulama olarak dikkat çekiyor. Neredeyse tüm akıllı telefonlarla entegre çalışabilen sistem sayesinde, kullanıcılar telefonlarından araç çağırabiliyor, sürücünün kim olduğunu görüp, araç gelişini takip edebiliyor. Türkiye’de şimdilik İstanbul’da hizmet veren Uber’in sisteme kayıtlı 3000’in üzerinde sürücü ortağı bulunuyor. Portekiz’de, 500’ün üzerinde Uber sürücüsü, araçlarını LeasePlan’den kiraladı. Fransa ve Hollanda’da ise LeasePlan ve Uber, kısa süre önce iş birliği yapmaya başladı. 2017’nin sonuna kadar, 23 ülkedeki Uber sürücülerinin, LeasePlan’in sorunsuz mobilite çözümlerinden faydalanması bekleniyor.

LeasePlan :

LeasePlan Corporation N.V, 50 yılı aşkın deneyimi ile beş kıtada ve 30’un üstünde ülkede 1 milyon 600 bin adetlik dev bir araç filosunu yönetirken, Türkiye ofisi 22 bin adedin üzerindeki araç parkıyla operasyonel kiralama sektörünün lider firmaları arasında yer almaktadır.

Uber :

70 ülkede 500’den fazla şehirde hizmet veren ve her gün daha da gelişen Uber, uygulaması aracılığıyla sürücü ve kullanıcılar arasındaki bağı kuruyor. Uber, hızla genişleyen global ağı ile şehirleri daha ulaşılabilir kılarken; kullanıcılar için daha fazla ulaşım seçeneği, sürücü ortakları için daha fazla iş imkanı yaratıyor. 24 Haziran 2014’te İstanbul’da kullanılmaya başlanan Uber, şu an 3000’i aşkın kayıtlı sürücüsüyle İstanbullulara hizmet veriyor. Yolcularla sürücüleri bir araya getirmek için lisanslı sürücü ortaklarıyla çalışan Uber; uberXL, uberTAKSİ, uberAİLE, uberPET servisleriyle ulaşımı daha konforlu, güvenli ve kolay bir hale getiriyor.

 

 

Aktüel İntermedya / İŞ DÜNYASI

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Nitril Eldiven Toptan Alım Satım

Toptan, Nitril, Vinil, cerrahi, eldiven, alım, satım, nitril eldiven, vinil eldiven, toptan nitril eldiven, toptan,vinil eldiven, nitril eldiven toptancıları, vinil eldiven toptancıları, eldiven toptancısı,