Breaking News

Libya – Trablus cephesinde Rus militanlar öldü

Rusya’nın Libya cephesinde askerimiz yok açıklamalarına rağmen sıcak muharebelerde ölen ve Moskova için savaşan Rus militanların ölüm haberleri gelmeye devam ediyor.

 Libya-Trablus cephesinde Rus militanlar öldü

Şiddetli çatışmaların yaşandığı Trablus’ta Hafter cephesinde 700’den fazla kayıp yaşandığı belirtiliyor. Başkent sınırlarının isyancı çetelerden tamamen arındırıldığı Öfke Volkanı Harekat sürecinde ölenler arasında yer alan Vladimir Skopinov’un önce Suriye’de sonra Libya’da savaştığı ortaya çıktı. Skopinov’un yakınları tarafından paylaşılan bilgilerde Wagner adına Suriye’ye giden Skopinov’un Deir el Zor cephesinde 2017 yılında Amerikan Hava Kuvvetleri bombardımanında yaralandığı belirtildi. 

Suriye’de ödeme az Afrika’ya gidiyorum

 Rus militanın yaralandıktan sonra tedavi edildiği ve ardından annesine,  
“Afrika’ya gönderiliyorum. Suriye az ödemeye başladı, para kazanmam gerekiyor” diyerek Libya’ya geçtiği aktarıldı. 39 yaşındaki Rus paralı militan, 7 Aralık 2019’da Libya’ya uçtu ve sıcak hatlarda çatışmalara katıldı.
Petersburg merkezli Rus VKontakte haber sitesi Trablus’ta ölen Rus militanın yalnız olmadığını ve bir diğer Rus arkadaşı ile birlikte can verdiğini yazdı.
Rus haber sitesi Libya’da Rus Wagner Tugayı adına savaşan başka ölülerin de olduğu bilgisini verdi. Kaynak : Referans Medya

Aktüel İntermedya / DÜNYA

About Aktüel İntermedya

Check Also

Koronavirüs aşısının Çin’e ait olduğu Rusya üzerinden pazarladığı iddia ediliyor

Haber detayları ; Çin, işgal ettiği Doğu Türkistan’da koronavirüs aşısını 10.000 dolardan satışa çıkardı. Parayı …