Mescidi Aksa Hatibinden Arakanlı Müslümanlara Yapılan Zulümlere Kınama

Mescidi Aksa hatibi Şeyh İsmail Nevahida, Siyonist işgal rejiminin Filistin halkına karşı zulüm ve baskılarını kınadığı gibi, Arakan Müslümanlarına yönelik yapılan soykırımı da kınadı.

Mescidi Aksa’da Cuma hutbesini irad eden Nevahida, işgal rejiminin özellikle Kudüs ve El-Halil’de halka karşı toplu cezalandırma politikası sürdürdüğünü, tarihi, dini ve coğrafi yapısını değiştirip buralara Yahudi kimliği kazandırmak istediğini söyledi.

Arakan’daki Müslümanlara yönelik yapılan soykırıma da değinen Nevahida, burada olup bitenin tam bir terör, planlı bir soykırım olduğuna dikkat çekerek “Nerede insan hakları? Nerede özgür dünya? Dünyanın dört bir yanında kuruluşları bulunan uluslararası camia nerede? Nerede kendilerini insan hakları savunucusu gören, başkalarının can ve mallarına karşı kendilerini garantör gören büyük devletler? Nerede büyük bir utançla ve sadece kınamayla yetinen Birleşmiş Milletler?” diyerek söz konusu çevrelerin ikiyüzlü tutumlarına sert tepki gösterdi.

Nevahida devamla “şayet bu zulmü, baskı ve işkence görenler Müslümanların dışında bir kesim olsaydı dünya harekete geçer, onları kurtarmak için ordular, filolar devreye girerdi” dedi.

Arap ve İslam ülkelerine de tepki gösteren Nevahida “Nerede Arap ve İslam ülkeleri? Nerede onların imkanları, zenginlikleri ve petrolleri? Sayısı bir milyarı bulan Müslümanlar nerede? Neden bu derin uyku?” ifadesini kullandı. Filistin Enformasyon Merkezi

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News