Nefes kesen derbi Türk Telekom’un

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom 21 sayı geriden geldiği maçta deplasmanda, Halk Enerji TED Koleji’ni uzatmalar sonucunda 117-112 mağlup ederek muhteşem bir geri dönüşe imza attı.

Lige fırtına gibi başlayan ve 30 maçta 28 galibiyet alarak ligin bitimine 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol Takımı, TBL’nin 33. haftasında TED Kolejine konuk oldu. Mavi Kaplanlar maça, Ender Aslan, TJ Cambell, Monroe, Serhat Çetin ve Kaya Peker beşiyle başladı.

İlk periyoda hızlı başlayan ev sahibi ekip art arda bulduğu basketlerle kısa sürede iyi oyununu skora yansıttı. Basketlere karşılık vermekte zorlanan Türk Telekom, ilk çeyreği 18 sayı farkla 41-23 geride kapattı.

TED Koleji ikinci periyotta da üstünlüğünü sürdürdü. Türk Telekom, Nusret Yıldırım ile pota altından etkili olsa da farkı kapatmakta başarılı olamayarak devreye 57-42 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte Türk Telekom muhteşem bir geri dönüşe imza attı. Polat Kaya ve Ender Aslan’ın üçlükleriyle 15 sayı geriden gelerek farkı kapatan Türk Telekom, 5 dakika boyunca rakibi boyalı alana yaklaştırmadı. Periyodun bitimine 3 dakika kala Polat Kaya’nın basketiyle 3 sayı öne geçen Mavi Kaplanlar, skoru koruyamadı. Üçüncü çeyrek, 66-64 TED üstünlüğüyle noktalandı.

Final periyodunda tecrübesiyle maça damga vuran Mavi Kaplanlar, son saniyelere kadar maçı önde götürdü. Serbest atışlarla skoru 93-93’e eşitleyen TED Koleji maçı uzatmalara taşıdı. 5’er dakikalık ilk periyot sonucunda eşitlik bozulmazken (103-103), ikinci uzatma sonucu Türk Telekom maçtan 117-112 galip ayrıldı.

Hakemler: Sami Özel, Abdullah Koputan, Seyhan Topaloğlu

Türk Telekom: Emre Uğurtürk, Polat Kaya, Fikret Can Akın, Ender Aslan, Kaya Peker, Serhat Çetin, Darryl Monroe, Orbay Kaya, Nusret Yıldırım, Recep Doğrusöz, Sercan Ergin, Tj Terrance Campbell

Halk Enerji TED Ankara Kolejliler: Göktürk Ural, Batuhan Dikmen, Ömer Yasir Küçük, Alfrie Kelley, Alperen Doğan, Cem Coşkun, Yesukan Onar, Uğur Can Aksoy, Mert Gizir, Emir Büyükhanlı, Yağız Çimen, Burak Erol, David Weaver

1.Periyot: 41-23
2.Periyot (ilk yarı sonucu): 57-42

3.Periyot: 66-64

4.Periyot (maç sonucu): 93-93

1. Uzatma:: 103-103

2. Uzatma:: 117-112

Türk Telekom Grubu hakkında

177 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

 

Aktüel İntermedya / SPOR

 

You may also like

Popular News