Nissan’dan köpek dostu ailelere özel X-Trail

Japon otomotiv devi Nissan, köpek dostu aileler için özel olarak geliştirdiği Nissan X-Trail 4Dogs’u tanıttı. İki adet köpeği rahat ettirecek şekilde tasarlanan Nissan X-Trail 4Dogs, çift yönlü köpek kamerası, duş, kurutucu ve giriş rampası olmak üzere köpeklerin konforu ve bakımı için geliştirilen eşsiz özellikler sunuyor.

Nissan, 1300’den fazla köpek sahibinin dahil olduğu bir anketin sonucundan yola çıkarak tasarlanan yeni X-Trail konseptini tanıttı. X-Trail 4Dogs konsepti, Nissan’ın vazgeçilmez SUV’u X-Trail’in hayvansever aileler için de mükemmel bir araç olduğunu ortaya koyuyor. Tamamen köpek dostu bir SUV olan X-Trail 4Dogs’un bagajı yenilikçi çözüm paketiyle 445 litre büyüklüğüyle iki köpeğe kadar yaşam alanı sunuyor.

X-Trail 4Dogs, hem köpeği, hem de sahibi rahat ettirmek için neredeyse bütün imkanları sunuyor. Araçta uzun, çamurlu bir yürüyüşün ardından patileri temizlemek için gereken ekipman, duş başlığı ve yıkanan patiler için kurutucu bulunuyor. Köpeğin bagaja rahatlıkla ulaşmasına yardımcı olmak için biniş rampası devreye girerken, bagaja sıcak hava yönlendiren kurutucu sistem köpeğin yaşam konforunu arttırıyor. Köpekler rahatça yatağa yerleşebiliyor, su kapından su içebiliyor veya atıştırmalık alabiliyor. Araçta bulunan sabitleme kancası da güvenliği tesis ediyor.

X-Trail 4Dogs, yolculuk sırasında köpeğini kontrol etmek veya sakinleştirmek için onunla konuşmak isteyen sürücülere özel çözümler de sunuyor. Araçta bulunan köpek kamerasından elde edilen görüntüler, NissanConnect bilgi ve eğlence sistemine ait 10 inç büyüklüğündeki ekrana aktarılıyor ve araçta bulunan ses düzeni sayesinde sürücü köpekle kolaylıkla iletişim kurabiliyor.

Nissan Motor Company 

Merkezi Japonya’nın Yokohama kentinde bulunan Nissan Motor Co. Ltd. Japonya’nın en büyük ikinci otomotiv şirketidir. Renault-Nissan İttifakı’nın bir parçası olan ve dünya genelinde 244 bin 500’den fazla çalışanı bulunan Nissan, 2015 yılı içinde 5.42 milyon araç satış gerçekleştirip, 12.23 trilyon Japon Yeni (109,8 milyar dolar) gelir elde etti. Nissan, Infiniti ve Datsun markaları altında altmıştan fazla modelden oluşan zengin bir ürün yelpazesine sahip olan Nissan Motor Co. Ltd. sıfır emisyonlu mobilite konusunda da dünya lideri konumundadır. Nissan’ın bu alandaki dominant modeli LEAF dünyanın geniş kitlelere yönelik tamamen elektrikli ilk araç olma özelliğini taşıyor. LEAF aynı zamanda sıfır emisyonlu araç segmentinde sahip olduğu yaklaşık yüzde 50 pazar payıyla tarihin en çok satılan elektrikli modeli unvanına sahiptir. Fransız üretici Renault ile 1999’dan bu yana ortaklığı bulunan Nissan’ın, 2016 yılı itibariyle de Renault-Nissan İttifakının devamı niteliğinde Mitsubishi Motors ile ortaklığı başlamıştır.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi – Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi 4.Blok No.23 Başakşehir / İSTANBUL

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

You may also like

Popular News