Opel OPC Cup´ı Başakıncı Kazandı

Safari Motorsport tarafından Opel Türkiye işbirliği ile organize edilen Opel Corsa OPC Cup’ın altıncı ve son ayak yarışları 6 Kasım’da İzmir Ülkü Park Pisti’nde koşuldu. Büyük mücadeleye sahne olan sezonun sonunda, kupanın galibi Ali Başakıncı oldu. Tecrübeli pilot Başakıncı, 12 yarışın 5’ini kazanarak toplam 384 puanla sezonu tamamladı.

Opel Corsa OPC Cup son ayağı iki müthiş yarışa sahne oldu. Pilotların kıyasıya mücadele ettiği yarışların ilkini, sıralama turlarında da en iyi zamanı yapan İzmirli pilot Ümit Ülkü kazandı. Yarışta ikincilik kupasını Ali Başakıncı alırken ilk ayağın üçüncüsü Muhammed Ali Ülkü oldu.

Format gereği birinci yarışı ilk altı sırada tammalayan pilotların ters sırayla start aldığı ikinci yarışta ise büyük çekişme yaşandı. Bu sezon ilk kez pistlerde boy gösteren ve her yarış performansını artıran Atakan Abay birinciliğin sahibi olurken, Ali Başakıncı ise ikincilik kupasını kaldırdı. İlk yarışta Atakan Abay’dan aldığı darbe sonucu spin atarak yarış dışı kalan ve bu nedenle ikinci yarışa son sıradan başlayan Mehmet Ali Baldaner ise üçüncülüğe kadar yükselerek ve podyumda yer aldı.

12 yarışlık sezonun sonunda Ali Başakıncı’nın ardından Atakan Abay tecrübeli rakipleri arasından sıyrılarak 318 puanla kupada ikinciliğin sahibi oldu. Ümit Ülkü ise iki yarış eksiğine ragmen kupayı 279 puanla üçüncü sırada bitirdi.

Opel Corsa OPC Cup 2017 yılında da yarış tutkunlarına heyecan dolu anlar yaşatmayı sürdürecek.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

You may also like

Bir cevap yazın

Popular News