OSS DERNEĞİ AUTOMECHANIKA ISTANBUL’DA ETKİN ROL ALDI

Automechanika Istanbul 2017’nin ana destekçilerinden Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), 6-9 Nisan tarihleri arasında Tüyap’ta düzenlenen fuarda yerini aldı. 104 üyesinin 48’i ile fuara katılan OSS, fuar alanının %15’ini kapsayarak derneğin Otomotiv Satış Sonrası Sektörü’ndeki gücünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Açılış OSS Başkanı URGANCILAR’DAN

33 ülkeden 1200’ün üzerinde katılımcıyı sektör profesyonelleri ile bir araya getiren fuar kapılarını 6 Nisan günü açtı ve OSS adına Dernek Başkanı Mesut URGANCILAR açılış toplantısında yer aldı. URGANCILAR açılışta yaptığı konuşmada; “4.5 milyar Euro’luk pazarın yüzde 60-70’ini temsil ediyoruz. Büyüyen pazarda biz de elimizden geldiğince sorunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz” dedi.

OSS Konferansı Büyük İlgi Gördü

OSS üyeleri ve fuar ziyaretçileri tarafından ilgi ile beklenen ve bu sene dördüncüsü düzenlenen OSS Konferansı, 6 Nisan Perşembe günü TÜYAP’ta gerçekleştirildi. Automechanika Academy kapsamında düzenlenen ve yoğun ilgi gören konferans yaklaşık iki buçuk saat sürdü. Sözü ilk olarak Renault Group Satış Sonrası Global İş Birimi Başkanı Hakan DOĞU aldı ve “Dünya’da Satış Sonrası Pazarı’nın Geleceği ve Dijital Dönüşüm, Trendler ve Fırsatlar” sunumunu gerçekleştirdi. Ardından Eucon’un CEO’su Sven KRÜGER, Otomotiv Sektörü’nde 2030 trendlerine dair sunumunu yaptı. Dikkatle takip edilen sunumların ardından OSS Genel Sekreteri Rıfat PERAHYA yakın dönemde öne çıkacağı konuşulan otomotiv trendlerinden ve OEM’lerin Otomotiv Satış Sonrası’na gireceklerine dair yapılan tahminlerinden bahsetti. Konferans, OSS Başkanı Mesut URGANCILAR moderatörlüğünde düzenlenen forum ile son buldu.

OSS Fuarda Sektör İle Buluştu

Bölgenin en önemli uluslararası ticaret platformu olan Automechanika Istanbul’da, 9 no’lu OSS salonundaki standında üyelerini ve sektör temsilcilerini ağırlayan dernek, sektördeki diğer firmalar ile görüşerek bilgilendirmeler ve değerlendirmelerde bulundu.

 

Aktüel İntermedya / İŞ DÜNYASI

 

You may also like

Popular News