Rezidor, Radisson Blu markası ile Trabzon’da

Şehir merkezine yakın konumu, panoramik manzarası ve yüzme havuzlu spa’sıyla Radisson Blu Hotel, Trabzon, şehrin turizm cazibesine katkıda bulunmaya hazırlanıyor. Otelin, 2018 yılının ikinci çeyreğinde hizmete girmesi planlanıyor.

Carlson Rezidor Hotel Group bünyesinde yer alan ve dünyanın en hızlı büyüyen otel gruplarından biri olan Rezidor Hotel Group, Trabzon’da açılacak Radisson Blu Oteli için anlaşma imzaladığını duyurdu. Yeni inşa edilen otel ile birlikte Rezidor’un Türkiye’de hâlihazırda operasyonu devam eden ve açılması planlanan otel sayısı 22’ye ulaştı.

Toplantı salonları, 162 odası ve yüzme havuzlu spası bulunan otelin 2018’in ikinci çeyreğinde kapılarını açması bekleniyor. Radisson Blu Hotel, Trabzon, çatı katında yer alan barı ve kafesi ile hem şehrin hem de hemen yanında bulunan Boztepe Parkı’nın panoramik manzarasını misafirlerine sunmaya hazırlanıyor.

Rezidor Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Grup Gelişimi Bölüm Başkanı Elie Younes, “İmzaladığımız anlaşma, turizmde baş aktörlerinden biri olduğumuz Türkiye’deki büyüme stratejimize uyum sağlıyor. Yeni fırsatlar sunan ve uluslararası bir otel zincirine ihtiyaç duyan Trabzon pazarına girmekten çok mutluyuz. Tecrübeli ortaklarımızla hem şehrin hem de ülkenin seyahat ve turizm sektörüne verdiğimiz desteği daha da artırmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Radisson Blu Hotel, Trabzon’un sahibi Karadeniz Örme Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından yapılan açıklamada ise “Radisson Blu Hotel, Ordu’nun başarılı açılışından sonra, yeni açılacak Radisson Blu Hotel, Trabzon ile Carlson Rezidor Hotel Group’taki portföyümüzü genişletmekten memnuniyet duyuyoruz. Karadeniz’in en büyük şehirlerinden biri olan Trabzon, önemli bir iş ve eğlence merkezi olma potansiyeli sunuyor. Hâlihazırda büyük bir ticaret merkezi olan şehir, Radisson Blu gibi küresel bir üst segment otel markası için de doğru bir adres” ifadelerine yer verildi.

Ünlü Trabzon Kalesi, müzeleri, Atatürk Köşkü gibi kültür turizmini destekleyecek pek çok merkeze sahip şehir aynı zamanda ilgi çekici manastırlarıyla öne çıkıyor. Şehir merkezine son derece yakın bir konuma sahip olacak otel, misafirlerine restoranlara ve alışveriş alanlarına kolay erişim sağlıyor.

Dünyanın en popüler altıncı turizm merkezi olan Türkiye, Carlson Rezidor için de önemini giderek artırıyor. Adından söz ettiren destinasyonlar arasında yer alan Trabzon’da, Karadeniz bölgesi turizmine ilgiyi daha da arttıracak bir suni ada projesi de bulunuyor.

Aktüel İntermedya / GEZİ

About Aktuel İntermedya

Check Also

İsfanbul Tema Park Dünya Roller Coaster Günü’nü dünya devleriyle birlikte kutlayacak!

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı İsfanbul, Dünya Roller Coaster Günü’nü kutlamaya hazırlanıyor. İsfanbul Tema …

Bir cevap yazın