Rüya ve Gerçeklik Arasında Yaşanan Bir Aşk Hikâyesi: Hayalperver

Amerikalı yazar Lucy Keating’in ilk romanı Hayalperver, Pena Yayınları ile okuyucularla buluştu. Rüya ve gerçeklik arasında yaşayan iki tuhaf insanın anlaşılmayı bekleyen aşkını konu olan kitap, okuyucuları uzun bir rüyaya çıkarıyor.

Rüyalarınızda gördüğünüz kişiye âşık olursanız gerçeklikten kopar mısınız? Peki ya rüyalarınız gerçek olursa? Pena Yayınları tarafından basılan kitapta, Alice’in rüyalarında gördüğü Max ile olan aşkı konu alınıyor. Rüyasında Max’le tüm dünyayı gezen ve ona çaresizce âşık olan Alice, yeni okulunun ilk gününde sınıfa girdiğinde Max’le karşılaşır. Ama gerçek hayattaki Max, rüyadaki Max’e pek benzememektedir.

Bu çözülmeyi bekleyen fantastik aşk hikâyesi, Keating’in sürükleyici ve masalsı diliyle birleşerek okuyucularla buluştu.

Kitap hakkında ne dediler?

“Bu, sevimli karakterlerin olduğu tatlı, ilginç bir aşk hikâyesi. Keating rüyaların gerçeküstü doğasını anlatmakta gerçekten başarılı. Tam genç okurlara göre.”

School Library Journal

“Sıra dışı ve tamamen özgün, Lucy Keating’in bu ilk romanı alışık olmadığımız tarzda, tatlı ve sevgi dolu bir romans.”

Harper Collins Publishers

“Elimden bırakamadım. Sonuna kadar okudum. Karakterler fantastik, yazımı eğlenceli ve zekice, hikâye gerçekten iyi anlatılmış. Herkese tavsiye ediyorum.”

Brittanny’s Book Rambles

“Sizi kesinlikle tatlı rüyalara taşıyacak fantastik bir hikâye.”

The Irish Banana Review

Yazar Hakkında

Kaliforniya’da yaşayan Lucy Keating Boston’da büyüdü. Yazı yazmanın yanında Lucy’nin en büyük tutkusu müzik ve köpeği Ernie. (Ernie’nin kendi Instagram hesabı var. Merak edenler için: @ernsboberns) Yazar ve kitapları hakkında daha fazla bilgi için www.lucykeating.com adresini ziyaret edebilir, Instagram’da @lucy.keating adresinden yazarı takip edebilirsiniz.

Pena Yayınları Hakkında

Pena Yayınları, hem gündemdeki en büyük yazarların kitaplarını Türkçe olarak yayınlayarak bir okuma ziyafeti sunmayı ve okuru geliştirmeyi hem de dünyanın en iyi yazar ve çizerlerinin çalışmalarını çocuklarla paylaşarak, onların hayal gücünü beslemeyi hedeflemektedir. Türk dilinin ulaştığı bütün coğrafyalarda, farklı kültürlerden yazar ve çizerlerin kendilerini ifade edebildiği renkli ve güvenli bir ortam yaratmak için çabalıyoruz. Çalışanlarımızın girişimciliği ve yaratıcılığı en önemli parçamız olurken yayınevimizin sürekli yeni teknolojilere ayak uydurması bizi okurlarımıza daha da yakınlaştırmaktadır.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …