ŞEHİR TANITIM GÜNLERİ’NE YOĞUN İLGİ

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Türkiye’nin en büyük ve yeşil kampüslerinden biri olan yeni Dragos Kampüsünde gerçekleştirilen Tercih Dönemi Tanıtım Günleri, öğrenciler ve velilerin yoğun ilgisi ile devam ediyor. Sunulan çeşitli burs olanakları ve akademik programlar hakkında bilgi almak üzere çok sayıda başarılı aday öğrenci Dragos Kampüs’e gelerek ŞEHİR öğretim üyeleriyle buluşuyor.

Öğrencilerine sağladığı dünya standartlarındaki akademik eğitimin yanı sıra özgün, katılımcı, evrensel, özgürlükçü yaklaşımı ile de fark yaratan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Tercih Dönemi Tanıtım Günleri yoğun ilgi ile devam ediyor. 2017-2018 akademik yılında eğitimin başlayacağı ve Türkiye’nin en büyük ve yeşil kampüslerinden biri olan Dragos Kampüsünde gerçekleştirilen Tanıtım Günleri kapsamında aday öğrencilere ve velilere ŞEHİR’in sunduğu akademik ve sosyal olanaklar uzman rehberler tarafından detaylı bir şekilde anlatılıyor.

Deneyimli akademik kadroyla tanışma fırsatı

Haftanın her günü 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilen etkinliklerde öğrenciler, başta İstanbul Şehir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Peyami Çelikcan olmak üzere ŞEHİR’in deneyimli akademik kadrosuyla tanışıp merak ettikleri soruları sorma fırsatı buluyor. Toplamda 6 fakülte, 3 enstitü ve 1 meslek yüksekokulu çatısı altında 22 lisans, 12 önlisans, tezli ve tezsiz seçenekleriyle 23 yüksek lisans programı ve 3 doktora programı ile faaliyetlerini sürdüren İstanbul Şehir Üniversitesi’nde 5000’e yakın öğrenci öğrenim görüyor.

Her biri kendi alanında duayen akademik kadro

Öğretim üyelerinin büyük bölümünü, doktoralarını ABD ve Avrupa’daki en iyi üniversitelerde tamamlamış ve yurtdışındaki üniversitelerde görev yapmış akademisyenlerden oluşturan ŞEHİR’de, Şerif Mardin, Kemal Karpat, Mehmet Genç, Ayşe Soysal, Cem Behar, Mustafa Özel, Erdem Başçı, Ergun Özbudun, Ferhat Kentel, Mesut Yeğen, Serap Yazıcı, Macit Kenanoğlu, Mehmet Ali Büyükkara, Nurullah Ardıç, Mehmet Fatih Uslu, Ahmet Faruk Aysan gibi her biri kendi alanında duayen isimler yer alıyor.

Ekonomi Bölümü açılıyor

Bu sene İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi çatısı altında açılan Ekonomi lisans programına ilk defa öğrenci kabul edecek. Ekonomi bölümü kadrosuna katılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Meclis Eski Üyesi ve Para Politikası Kurulu Eski Üyesi Prof. Dr. Ahmet Faruk Aysan, ŞEHİR öğrencilerine bilgi birikimini ve tecrübelerini aktaracak.

Meslek Yüksekokulu’nun 3 yeni önlisans programı öğrencileri bekliyor

Meslek Yüksekokulu’nda ise İnşaat Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Sosyal Hizmetler adlı üç yeni önlisans programı da ilk öğrencileriyle buluşacak.

“Gelecek ŞEHİR’de, ŞEHİR Dragos Kampüste”

‘Gelecek ŞEHİR’de, ŞEHİR Dragos Kampüste’ sloganıyla öğrencilerini bekleyen ŞEHİR, yepyeni sınıfları ve laboratuvarları, zengin kütüphanesi, yurtları, spor tesisleri, farklı seçenekler sunan kafeteryaları ve restoranları, alternatif sosyalleşme ve çalışma alanları ile öğrencilere doğal, temiz ve huzurlu bir ortam sunuyor.

Türkiye’nin ilk bisiklet dostu üniversite kampüsü

Bu ortamı korumak ve kampüsteki karbon salınımını minimuma indirmek amacıyla tamamı bisiklet kullanımına uygun olarak inşa edilen Dragos Kampüsü, bu yönüyle de Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Deniz kenarında geniş bir yeşil alana sahip olan Dragos Kampüsünde en çevreci ulaşım yolu olan bisiklet kullanımı hem öğrenciler hem de akademik kadro nezdinde teşvik edilecek.

Geniş burs olanakları

İstanbul Şehir Üniversitesi, öğrencilerine üniversiteye giriş başarı bursları kapsamında tüm bölümlerde %100, %75, %50 ve %25 oranlarında öğrenim ücreti bursu sağlıyor. Üniversiteye giriş başarı burslarının yanı sıra, İlk Tercih Bursu, Akademik Başarı Bursu, Uluslararası Bakalorya (IB) Bursu, Abitur Destek Bursu, Matura Destek Bursu ve Şehit Çocukları Bursu gibi burs programları da yer alıyor. Ayrıca üniversiteye yerleşip kayıt olan tüm lisans öğrencilerine dizüstü bilgisayar hediye ediliyor.

Tercih işlemleri 26 Temmuz’da sona eriyor

ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, 2017-ÖSYS tercih işlemleri 26 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecek. Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar.

İstanbul Şehir Üniversitesi ve Tercih Dönemi Tanıtım Günleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.sehir.edu.tr adresi üzerinden ulaşılabilir.

Sayılarla ŞEHİR:

Öğrenci Sayısı4694
Uluslararası Öğrenci Sayısı750
Akademik Birimler ve Program Sayısı6 Fakülte, 3 Enstitü, 1 Meslek Yüksekokulu;

22 Lisans, 12 Önlisans, 23 Yüksek Lisans, 3 Doktora Programı

Akademisyen Sayısı256
İdari Çalışan Sayısı175
Mezun Sayısı (2011-2017)854
2017-2018 akademik yılında alınacak öğrenci sayısı1755

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

You may also like

Popular News