Breaking News

Şii milisler insanları yakmaya başladı

Bir Şii savaşçının Facebook’ta paylaştığı video, izleyenleri dehşete düşürdü. İran destekli Haşdi Şabi’ye bağlı bir Şii milis, sosyal medya hesabında yanan insan bedenlerinin görüldüğü bir video paylaştı. Videoda Şii savaşçının yanmaya devam eden cesetleri göstererek, “İşte DAEŞ savaşçıları” dediği duyuluyor.

The Shia Nujba militia proudly filmed a video burning bodies which it claims are “ISIS fighters” pic.twitter.com/DgLhHxJDBb — Malcolm Skittle (@Malcolmite) 31 Mart 2017 Haşdi Şabi’nin bir alt kolu olan Nuceba örgütüne bağlı oldukları öğrenilen savaşçının, görüntüyü nerde ve ne zaman çektiği bilinmiyor.

Söz konusu video kaydı, Haşdi Şabi’nin ileri gelen komutanlarından Ebu Azrail lakaplı Eyüp Falih el Rubayi akıllara getirdi. DAEŞ’e karşı savaşın sembol bir ismi olarak sunulan El Rubayi hakkında Batı medyasında “Rambo” yakıştırmalarında bulunulmuştu. Rubayi’nin yakılmış bir insanı döner bıçağı ile doğradığı görüntüler internete düşmüş ve komuoyunu şoke etmişti. Şii milislerin Sünni halka karşı “intikam saldırıları” düzenlediği ve çok sayıda insan hakları ihlallerine karıştıkları biliniyor. (Fetih Medya)

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Koronavirüs aşısının Çin’e ait olduğu Rusya üzerinden pazarladığı iddia ediliyor

Haber detayları ; Çin, işgal ettiği Doğu Türkistan’da koronavirüs aşısını 10.000 dolardan satışa çıkardı. Parayı …