Skoda 2016 Bitmeden 1 Milyonluk Satışa Ulaştı

Skoda, 2016 global satışlarında 1 milyon adede ulaştı. Yıl bitmeden 1 milyon adedin üzerinde teslimat gerçekleştiren Çek marka, 2015’teki başarısını sürdürmeye devam etti. Skoda geçtiğimiz yıla göre yaklaşık bir ay önce 1 milyon adetli rakama ulaştı. Böylece üç yıl arka arkaya bu barajı aşan satışlar yakalamayı başardı.

 

Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 85’lik artış elde eden Yeni Superb, Skoda’nın en başarılı modellerinden biri oldu. Markanın kalbi konumunda yer alan Octavia ise bu periyotta 361 bin 700 adetle en çok satan Skoda modeli oldu.

 

Geniş, kaliteli ve son teknolojiye sahip model yelpazesi sunan Skoda, kullanıcıların beğenisini toplamaya devam ediyor. Çek marka, önümüzdeki yıldan itibaren satışa sunulacak büyük SUV modeli Kodiaq ile bu segmente de giriş yapacak. Kodiaq modeli Skoda’nın yeni müşterilere ulaşmasını da sağlayacak.

 

2025 Stratejileri çerçevesinde uzun dönemli büyüme hedefleyen Skoda, ürünlerinin yanı sıra mobilite ve bağlantı servisleri, dijitalleştirme gibi alanlara da yatırım yapmaya devam ediyor.

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

About Aktuel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …

Bir cevap yazın