SkyAtlas TeknoTur Projesi’nin İkinci Durağı Hacettepe Teknokent Oldu

Türkiye’nin teknoloji alanında geleceğini inşa eden Teknopark firmalarına Bulut’u anlatmak için SkyAtlas’ın düzenlediği TeknoTur projesinin ikinci durağı Hacettepe Teknokent oldu.

Türkiye’nin tek yerli ‘gerçek bulut’ servis sağlayıcısı SkyAtlas, bulut teknolojilerinin tanıtımı ve sağladığı avantajları anlatmak için özel olarak tasarladığı TeknoTur Projesi ile Türkiye’nin her bir noktasında yer alan teknoparkları ziyaret etmeye devam ediyor. TeknoTur Projesi’nin ilkini Bilkent CYBERPARK’ta gerçekleştiren SkyAtlas’ın bu projeyle ikinci durağı, Türkiye’nin öncü teknoloji geliştirme bölgelerinden olan Hacettepe Teknokent oldu. Hacettepe Teknokent bünyesinde bulunan kuluçka aşamasındaki girişimlere ve AR-GE firmalarına verilecek olan seminerle SkyAtlas, hem geleceğin bulut dünyasını anlatacak hem de bu firmalara özel bulut paketleri oluşturarak firmaların dijital dönüşümlerine katkı sağlayacak.

Hacettepe Teknokent, SkyAtlas projesi ile bünyesinde bulunan firmaların bulut teknolojilerine erişimini hızlandırmayı ve kolaylaştırmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili olarak SkyAtlas‘ın CEO’su Levent Kocatürk, şu sözleri aktardı:

“Teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoloji alanında bir fikri olan ve ülkemizde ve dünyada fark yaratmayı hedefleyen tüm girişimler için çok büyük fırsatlar barındırıyor. SkyAtlas olarak, Türkiye’nin en büyük teknoparklarının desteğiyle önemli bir proje başlattık. Bu proje birlikleri kapsamında, teknopark bünyelerinde bulunan kuluçka merkezindeki girişimlere ve AR-GE firmalarına bulutun geleceğini anlatarak, avantajlı paketlerimizi sunuyoruz. Projemizin ilk durağını Bilkent CYBERPARK ile, ikinci durağını ise Hacettepe Teknokent ile gerçekleştirdik. Kısa bir sürede birçok teknopark ile benzer iş birliktelikleri yapmayı planlıyoruz. Attığımız bu önemli adım ile firmaların sağladığı ürün ve servisleri, bulut teknolojilerinden faydalanarak geliştirmelerine katkı sağlamak istiyoruz. Bu ekosistem içerisinde yer alan üretken ekiplere, geleceğin en önemli dünyası olan “bulut”un hızla gelişen dünyasına geçmeleri için çabalıyoruzdedi.

SkyAtlas :

SkyAtlas, kendi teknolojisi ile gerçek bulut altyapısı ve servisleri sunan bulut servis sağlayıcısıdır. Bulut bilişim teknolojisine yeni bir anlayış getirmek üzere 2013 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

SkyAtlas, geliştirdiği “Canlı Dikey Ölçeklendirme” teknolojisi ile şirketlerin ve özellikle IT profesyonellerinin kabusu olan ani sunucu talebi değişimlerine hızlı ve maliyet etkin çözüm üretmiştir. Dünyada sadece SkyAtlas tarafından geliştirilmiş olan bu teknoloji ile firmalar ilave sunucu ekleme maliyeti ve onun getirdiği birçok operasyonel yükten kurtulmaktadır. Artan veya azalan sunucu trafiğine göre sunucu kaynaklarını aynı şekilde arttırıp azaltabilen bu yenilik ile SkyAtlas, endüstriye gerçek “Kullandığın Kadar Öde” imkânını sunmaktadır.

Teknolojisini, dünyanın en önemli firmalarının desteği ile kurulmuş olan OpenStack Bulut Bilişim Platformu üzerinde geliştiren SkyAtlas, bu özelliği ile de Türkiye’nin ve MENA Bölgesinin OpenStack platformunu kullanan ilk Bulut Servis Sağlayıcısı olmuştur. Esnek ve modüler OpenStack mimarisi ile SkyAtlas Türkiye’de Nesne Depolama (Object Storage) hizmetini bulut üzerinden veren ilk firma olma başarısını da göstermiştir.

 

Aktüel İntermedya / İŞ DÜNYASI

 

You may also like

Popular News