SUPER GRUPTA LİDER GALİP ATAR

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2. Ayağı Yunanistan’ın Serres Pisti’nde organize edildi. BMW 320 TC2T otomobili ile Super Grup’ta mücadele eden milli sporcu Galip Atar, Yunanistan’da da şampiyonadaki liderliğini korudu.

Cumartesi günkü sıralama turlarında, otomobilindeki fren arızası nedeniyle altıncı zamanı yapan Galip Atar, yarışa son sıradan başladı. İkinci turda üçüncülüğe yükselmişken sağ ön lastiği ağır hasan alan Atar, güvenli bir tempoda ancak finişe ulaşabildi. Pazar günü koşulan ikinci yarışta ise lastik patlayınca pite girmek zorunda kalan milli sporcu, bu yarışı da beşinci sırada tamamladı. Haftasonu boyunca birçok şanssızlık yaşayan Atar, yaşadığı mekanik problemlere rağmen finiş görme başarısı göstererek elde ettiği puanlarla Türkiye Şampiyonası’ndaki liderliğini korudu.

Geçtiğimiz yıl organize edilmeye başlayan Opel OPC Cup’ta ise ilk startını alan Galip Atar, hızlı zamanları ile dikkatleri üzerine çekti. İlk kez direksiyonuna geçtiği Opel Corsa OPC ile ilk yarışını 3. olarak tamamlayan Atar, iki yıldır bu kupada yarışan tecrübeli rakiplerinin arasında önemli bir başarı elde etti.

HEDEFİMİZ ÇİFTE ŞAMPİYONLUK

Yarış sonrası yaptığı açıklamada Atar “Lojistik aksaklıklar nedeniyle yarış öncesi 2 gün süren antrenman ve testlere katılamadık. Farklı bir karakteristiği olan Serres Pisti’nde çok sıcak hava koşullarındaki ilk testimizi sıralama turlarında yapabilmişken fren arızası kötü bir sürpriz oldu. Yarış öncesi hazırlıklar ve otomobildeki ayarlar saliselerin bile çok önemli olduğu yoğun rekabette belirleyici oluyor. Ancak hafta sonu boyunca yaşadığımız mekanik sorunlar ve şanssızlıklara rağmen Super Grup lideri olarak geldiğimiz Serres Pisti’nden liderliğimizi koruyarak ayrılmak sevindirici. Genç ve hızlı pilotlar ile yeni otomobillerin yer aldığı Super Grup’taki müdacele üst düzeyde gerçekleşiyor. Misafir olarak yer aldığım Opel OPC Cup’taki rekabet de gerçekten keyif vericiydi. Şu anda hem Türkiye Şampiyonası’nda hem de Ferrari Challenge Europe’da lider durumda bulunuyoruz. Hedefimiz sezon sonunda her iki kulvarda da şampiyonluğa ulaşmak.” dedi.

Honda & Nissan DMN Özel Servis – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

You may also like

Popular News