Breaking News

Suriye’de Kürdistan’ı ABD kuruyor.

Emekli Tümamiral Soner Polat, ABD’nin Suriye’yi vurmasının amacının ‘Büyük Kürdistan’ı kurmak’ olduğunu öne sürdü. Emekli Tümamiral Soner Polat, Ulusal Kanal’a İdlib’de kimyasal silahlarla düzenlenen saldırıya yanıt olarak ABD’nin Suriye rejimi’ne ait Şayrat Hava üssüne vurmasını değerlendirdi.

Saldırının amacının DAEŞ’e destek olduğunu savunan Polat, “Olayın arkasında Amerikan derin devleti var.” dedi.   “Abd’ni̇n amaci Kürdi̇stan’i kurmak” Türkiye’nin saldırıya verdiği desteği de eleştiren Polat, “Ulusal çıkarlara aykırı. Çünkü ABD’nin Suriye’deki hedefi Büyük Kürdistan’ı kurmak…” ifadelerini kullandı.

Polat, ABD’nin bu adımı sonrası Rusya ile arasındaki gerilimin daha da artacağını söyledi.   Ne olmuştu? Suriye’nin İdlib kentinde kimyasal silahlarla düzenlenen saldırıya yanıt olarak ABD, Suriye’de rejime ait Şayrat Hava üssüne Cuma gününün ilk saatlerinde füze saldırısı düzenlemişti. Hedef alınan nokta, İdlib’deki kimyasal saldırıyı düzenleyen uçakların kullandığı hava üssü. Suriye ordusu, 6 askerin öldüğünü açıklamış, üste büyük maddi hasar olduğunu duyurmuştu.

 

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Koronavirüs aşısının Çin’e ait olduğu Rusya üzerinden pazarladığı iddia ediliyor

Haber detayları ; Çin, işgal ettiği Doğu Türkistan’da koronavirüs aşısını 10.000 dolardan satışa çıkardı. Parayı …