TENEKE MAHALLE’NİN ROMAN ÇOCUKLARI ŞEHİR’DE BİR GÜN ETKİNLİĞİNİN KONUKLARI OLDU

İstanbul Şehir Üniversitesi öğrenci kulüplerinden Sosyoloji Dükkanı, Şehir Gönüllüleri ve hikaye temelli projeler oluşturan bir performans grubu olan Seyyar Masalcılar işbirliğiyle Sultanbeyli’deki Teneke Mahalle’de yaşayan Roman çocuklar, İstanbul Şehir Üniversitesi’nde ağırlandı. Türkiye’nin en önemli sosyoloji profesörlerinden Ferhat Kentel’den eğitimin önemini dinleyen çocuklar, masal dinletisi, animasyon çizgi film gösterimi ve resim atölyesi ile keyifli bir gün geçirdi.

Sultanbeyli’deki Teneke Mahalle’de yaşayan yaşları 9 ila 13 arasında değişen 25 çocuk, ŞEHİR’de Bir Gün etkinliği kapsamında İstanbul Şehir Üniversitesi’nde ağırlandı. İstanbul Şehir Üniversitesi öğrenci kulüplerinden Sosyoloji Dükkanı, Şehir Gönüllüleri ve hikaye temelli projeler oluşturan bir performans grubu olan Seyyar Masalcılar işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Batı Kampüsü’nde yapılan gezi ile başladı.

İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Kentel’in karşıladığı çocuklar, üniversitedeki ilk derslerini de Türkiye’nin en önemli akademisyenlerinden biri olan Sosyoloji Profesörü Ferhat Kentel’den aldı. Profesör Kentel’den üniversitede yapılan eğitimi ve eğitimin önemini dinleyen çocuklar da hayallerini paylaştı. Masal dinletisi, animasyon çizgi film ve resim atölyesi gibi etkinliklere katılan çocuklar, ŞEHİR’de Bir Gün kapsamında keyifli bir gün geçirdi.

Aktüel İntermedya / YAŞAM

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …

Bir cevap yazın