Breaking News

Tenisin en iyileri Porsche için korta çıkıyor

1977 yılından beri düzenlenen Porsche Tennis Grand Prix’nin 40’ncı yıldönümü için dünyanın en iyi tenisçileri 22-30 Nisan tarihleri arasında Stuttgart’taki Porsche Arena’da korta çıkacak.

Dünya sıralamasında ilk 10’da yer alan tenisçiler arasından, önceki yılın şampiyonu Angelique Kerber’in de dahil olduğu 8 sporcu, 22-30 Nisan tarihleri arasında Porsche Arena’da boy gösterecek.

2012-2014 yılları arasında şampiyon unvanını elinde bulundurmuş olan Maria Sharapova da bu sporcular arasında yer alıyor. Turnuvanın galibini para ödülünün yanı sıra, büyük ödül olan bir Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet bekliyor.

Porsche Tennis Grand Prix 40’ıncı yıldönümünü kutlamaya hazırlanırken, yıldızları 40:LOVE” sloganıyla Stuttgart’a çağırdı. Turnuvaya katılacak tenisçiler arasında, 2015 ve 2016 yıllarında Porsche Arena’nın Merkez Kortundan şampiyonlukla ayrılan Angelique Kerber de bulunuyor.

Diğer oyuncular ise 2016 WTA Finals Şampiyonu Dominika Cibulkova (Slovakya), 2016 Fransa Açık Tenis Turnuvası Şampiynu Garbina Muguruza (İspanya), Simona Halep (Romanya), Madison Keys (ABD), 2015 WTA Finals Şampiyonu Agnieszka Radwanska (Polonya), 2009 Porsche Tennis Grand Prix ve Fransa Açık Şampiyonu Svetlana Kuznetsova ve Karolina Pliskova (Çek Cumhuriyeti)… Bu isimlere ayrıca dünya sıralamasında ilk 20’de yer alan dört sporcu eşlik edecek.

En İyinin En İyisi

Turnuva Direktörü Markus Günthardt,bu yılki Porsche Tennis Grand Prix ile ilgili “Porsche Arena’da izleyiciler ve sporcuları heyecanlı bir müsabakanın yanı sıra, organizasyonun ruhuna uygun bir şekilde yıldönümünü kutlayacağımız ve geride bıraktığımız 40 yıla bir bakış atma imkanı sağlayacak uluslararası bir gösteri de bekliyor olacak” diye konuştu.

Porsche Tennis Grand Prix, 2016 yılında WTA Tour sporcuları tarafından kendi kategorisinde dünyanın en popüler turnuvası seçilerek, 2007 yılından beri sekizinci kez bu unvana ulaştı.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …