Türk Kızılayı’na “Yüksek İnsani Değerler Ödülü”

Üsküdar Üniversitesi tarafından ikincisi bu yıl düzenlenen “Yüksek İnsani Değerler Ödül Töreni”nde Türk Kızılayı’na ödül verildi. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık adına verilen ödülü Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç teslim aldı.

Adalet, şefkat ve merhamet, dürüstlük, şeffaflık, cesaret, empati ve sorumluluk, güven ve sadakat, utanma, alçakgönüllülük, yardımlaşma, helalleşme, selamlaşma, içtenlik, bağışlama, cömertlik, fedakarlık, minnettarlık, çoğulculuk, katılımcılık, özgürlükçülük, hesap verebilirlik, uzlaşmacılık, yenilikçilik, vefa gibi 24 altın değeri yaşatmak amacıyla verilen ödüllere Türk Kızılayı layık görüldü.
Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Salonunda düzenlenen ödül törenine Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç katıldı. Turunç’a Kızılay adına verilen ödülü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka takdim etti.
Törende bir konuşma yapan Turunç, sadece Türkiye’de değil, birçok coğrafyada dil, din, ırk ayrımı gözetmeden ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunması, dezavantajlı kitleleri kucaklaması nedeniyle Türk Kızılayı’na bu ödülü veren Üniversite yönetimine ve jüriye teşekkür etti.
Törende Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen ve 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in ailesine de ödül verildi.
Aktüel İntermedya / YAŞAM

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …