TÜRK TARIM SEKTÖRÜNÜN GURURU KONYA TARIM FUARI BAŞLIYOR

KONYA TARIM 2018 16. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, kuruluşumuz TÜYAP Konya Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) iş birliği ile T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), T.C. Konya Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Pankobirlik, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB’in değerli destekleri alınarak 20 – 24 Mart 2018 tarihleri arasında Konya Ticaret Odası – Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

2017 yılında Konya Ticaret Odası – Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde hazırlanan ve konusunda ülkemizin en önemli ve en büyük buluşması olan Konya Tarım Fuarı, 57 ülke ve 74 farklı ilden gelen 304.527 ziyaretçiyi Konya’da Tüyap çatısı altında bir araya getirdi.

“İlhan Ersözlü: Türk tarım sektörünün en büyük buluşması Tüyap Konya’da!”

Bir yılı aşkın süredir devam eden satış ve pazarlama faaliyetleri sonrasında Konya Tarım Fuarı, bu yıl fuaye ile birlikte 7 ayrı salonda 66.000 m2 kapalı, 30.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 96.000 m2’lik sergileme alanında 20 ülkeden 1281 marka, 427 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleştirilerek, 5 gün boyunca 60 ülke ve 75 şehirden gelecek 300.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacak.

Tarımsal mekanizasyon anlamında tüm teknolojik yeniliklerin görücüye çıkacağı fuar süresince, Türkiye’de ilk kez lansmanı yapılacak traktörlerden biçerdöverlere, tarımsal ekipmanlara ve çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapılacaktır.

Yurt içinden ziraat odalarımız, tarım il ve ilçe müdürlüklerimiz, kooperatiflerimiz ve Pankobirlik destek ve iş birlikleri ile gerçekleştirilen heyet organizasyonları ile Konya, üretici ve çiftçilerimizin buluşma noktası olacak.

“Ersözlü: Tarım sektörünün uluslararası buluşma noktası,

Konya Tarım Fuarı…”

Türk tarım sektörünün gururu, konusunda ülkenin en fazla ziyaretçiyi ağırlayan fuarı ve artık sadece ülkemiz açısından değil, Avrasya coğrafyasının da sektöründeki en büyük ve en verimli buluşması haline gelen Konya Tarım Fuarı, Tüyap Fuarcılık Grubu’nun yurt dışında bulunan ofisleri Bulgaristan, Gürcistan, İran, Mısır, Rusya, Makedonya ve 30 ülkedeki temsilcilikleri başta olmak üzere 1 yılı aşkın süredir Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ticaret ataşeliklerimiz ve müşavirliklerimizin de yoğun tanıtım faaliyetleri neticesinde 5 gün boyunca hedef pazar niteliği taşıyan, ihracat oranlarımızın yüksek olduğu ülkelerden gelecek heyetlere ev sahipliği yapacaktır. An itibariyle akreditasyonu tamamlanmış, 41 ülkeden (Fas, Tunus, Cezayir, Kongo, Güney Afrika, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Irak, Mısır, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Umman, Sudan, Kenya, Nijerya, Meksika, Sırbistan, Makedonya, Bosna Hersek, Hırvatistan, Macaristan, Bulgaristan, Romanya, Rusya, Ukrayna, Yunanistan, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Pakistan, Çin, Afganistan) 2718 iş insanı fuar için Konya’da olacak. Bu yıl hedefimiz en az 60 ülkeden ziyaretçiyi katılımcı firmalarımız ile buluşturmaktır.

Konya Sanayi Odası destek ve iş birliği ile önceki yıllarda da büyük başarılar ile hazırladığımız B2B Uluslararası İkili İş Görüşmeleri etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. İkili iş görüşmeleri kapsamında Avrupa ve Balkanlar başta olmak üzere Orta Asya Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’dan gelecek ziyaretçilerimizi, fuar alanı konferans salonlarımızda 3 gün sürecek bir programla 20 – 23 Mart’ta bir araya getireceğiz.

Ayrıca Konya Ticaret Odası, TKDK, MEVKA, Konya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve KOP iş birliği ile fuar süresince gerçekleştireceğimiz Tarımsal Destekler ve Sürdürülebilir Tarım Paneli ile ‘Tarım 4.0’ mevzusunun derinlemesine incelenmesine olanak tanıyacağız. Bu önemli gelişmelerin Konya Tarım Fuarı’na yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.

“Ersözlü: Şehir, Konya Tarım Fuarı’nı bekliyor.”

Konya Tarım Fuarı sadece bizlerin değil şehrimizin de en önemli etkinliklerinden biri haline gelmiştir. Şehrimizin sosyo-ekonomik hayatına büyük katkıları olan fuarımız ile bu yıl da fuar haftasında tüm otellerimizin dolduğunu, alışveriş merkezlerimizin, restoranlarımızın ve tüm esnafın Konya Tarım Fuarı için ekstra bir hazırlık yaptıklarını görüyoruz. Konya, fuar vesilesiyle şehrimize gelen yerli ve yabancı yüz binlerce ziyaretçiyi beş gün boyunca en iyi şekilde ağırlayacaktır.

“Ersözlü: Hedef 300.000’in üzerinde ziyaretçi”

Tüyap Konya, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın üçüncü büyük tarımsal mekanizasyon fuarı olan Konya Tarım Fuarı ile 2018 yılında da 300.000’in üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Fuarımızın hazırlanmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ve T.C. Ekonomi Bakanlığımız başta olmak üzere, iş birliği yaptığımız Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği’ne (TARMAKBİR), Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’na (TİKA), Konya Ticaret Odamıza, T.C. Konya Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze, Mevlana Kalkınma Ajansı’na (MEVKA), Türkiye Ziraat Odaları Birliği’ne (TZOB), Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’ne, Pankobirlik’e, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne, Konya Sanayi Odası’na, Konya Ticaret Borsası’na, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi’ne, KOSGEB’e, fuar sponsorumuz Shell’e, medya sponsorumuz Bereket TV’ye, resmi hava yolumuz Türk Hava Yolları’na, yıllardır bizlere inanan ve fuarlarımıza katılan tüm katılımcı firmalarımıza ve en önemlisi de Konya’ya teşekkür ederiz.

 

Aktüel İntermedya / İŞ DÜNYASI – BUSİNESS WORLD

 

You may also like

Popular News