Türkiye’nin En Büyük Deri Fuarı Alleather-IDF, Ziyarete Açıldı.

Bu yıl ‘Deride Yüksek Ritm’ mottosu ile düzenlenen Türkiye’nin en büyük deri fuarı Alleather-IDF İstanbul, 01-03 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açıldı. TİM tarafından da desteklenen Fuara, Rusya’dan ABD’ye, Ortadoğu’dan AB ülkeleri ve Türki cumhuriyetlere kadar değişik coğrafyalardan alıcılar katılıyor.

Türk Deri Sektörü; kalitesi ve tasarım gücü ile 01-03 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Türkiye’nin en büyük deri Fuarı Alleather-IDF’te gövde gösterisi yapıyor. Sektör, Erdoğan ve Putin görüşmesi sonrasında düzelen ilişkilerin rüzgarıyla en büyük pazarı Rusya’ya olan ihracatını yeniden yüzde 80’lere çıkarmayı ve ABD, Uzakdoğu gibi yeni hedef pazarlara açılmayı hedefliyor.

Alleather IDF İstanbul Deri Fuarı, 01 Şubat’ta düzenlenen törenle ziyarete açıldı. Açılışa İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçılar Birliği (İDMİB) Başkanı Mehmet Şenocak, Türkiye Deri Vakfı Yönetim Kurulu başkanı Kıyasettin Temuçin, İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçılar Birliği (İDMİB) Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dinç, Deri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ruken Mızraklı, Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği (TDKD) Başkanı Yakup Teleke, Saraciye Sanayicileri Derneği (SSD) Başkanı Cemal Aydın, Kürk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (KSİAD) Başkanı Ayfer Gümrük, UBM EMEA (İstanbul)Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığlıoğlu katıldı.

 

3 gün süreyle ziyarete açık kalacak Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı’nda başta deri konfeksiyon firmaları olmak üzere deri ve deri aksesuar ürünleri, deri aksesuarları, bitmiş deri, deri makineleri ve kimyasalları gibi ürün grupları yer alıyor. Fuarın katılımcı hedef kitlesi; tabakhane, kimyasal makineciler gibi hammadde ve ekipman üreticileri ile distribütörleri ve konfeksiyon alanındaki üreticileri içeriyor. Ziyaretçi hedef kitlesi ise dericilik sektöründe ve yan sanayilerinde faaliyet gösteren tüm profesyonelleri kapsıyor.

Türk Deri Sektörü, Krizden Kendini Yenileyerek ve Daha da Güçlenerek Çıkacak…

Geçmişi 12. yüzyıla dayanan Türk Deri Sektörü’nün kalitesi ile dünya genelinde aranan ve talep edilen katmadeğerli ürünler ürettiğini ifade eden TÜRDEV Başkanı Kıyasettin Temuçin, “Türk deri ve deri konfeksiyon sektörü, yaşanan her krizden kendini yenileyerek, daha güçlü ve hızlı bir şekilde çıkmayı başarmış bir sektördür. Şimdi her zamankinden daha fazla Türk deri ve deri konfeksiyon sektörünün gücünü gösterme zamanıdır. İnanıyorum ki, Türk firmalar hazırladıkları koleksiyonlar ve private label ürünler ile dünya pazarlarına damgalarını vuracaklar” dedi.

18 Ülkeden Alım Heyeti Alleather-IDF’te Olacak…

Türkiye’nin dünyanın 11. büyük deri ve deri mamulleri ihracatçısı konumunda olduğuna dikkat çeken UBM EMEA (İstanbul) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Tığlıoğlu ise “Amacımız katılımcı firmalarımızın ihracatlarını arttırabilmeleri için onları hedef pazar ülkelerinden önemli alıcılarla Alleather-IDF İstanbul Deri Fuarı’nda biraraya getirmek. Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ve TİM’in koordinasyonunda Rusya, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, Lübnan, Bulgaristan, Özbekistan, Kore, Kazakistan, Ukrayna, Hindistan, Türkmenistan, Pakistan, Litvanya, Belarus, Finlandiya olmak üzere toplam 18 ülkeden yaklaşık 100 önemli alıcı, Alleather -IDF’e katılacak. Ayrıca UBM’in organizasyonuyla yapılacak birebir (B2B) görüşmeler ile uluslararası alıcı ve katılımcı firmalar fuarda biraraya getirilecek” dedi.

Deri Sektörünün Dünü, Bugünü, Yarını, Alleather-IDF’te Konuşulacak…

Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülke olan Rusya’dan Moskova Çevre Bölgesi Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı, Rusya Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Vadim Vinokurov da Alleather-IDF’e katılacak. Fuarda önemli görüşmeler gerçekleştirecek Vinokurov, 2 Şubat tarihinde saat 11:00’de Kapadokya Salonu’nda düzenlenecek “Deri Sektörünün Dünü, Bugünü ve Geleceği” başlıklı panelde, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenocak, Deri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ruken Mızraklı, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dinç, Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) Yönetim Kurulu Başkanı Kıyasettin Temuçin ve Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği (TDKD) Genel Sekreteri Remzi Özbay’la birlikte konuşmacı olarak yer alacak. Ekonomi Programı Yapımcısı Hande Berktan moderatörlüğünde gerçekleşecek panele, ulusal basın ve Rusya’dan önemli gazeteciler katılım sağlayacak.

2018 Yılı Deri ve İlkbahar-Yaz Makro Trendleri Alleather-IDF İstanbul’da Açıklanacak…

Moda ve stil endüstrisi alanında Dünya’nın lider trend araştırma, analiz ve bilgi servisi WGSN de, 2018 Yılı Deri ve İlkbahar-Yaz Makro Trendleri’ni Alleather-IDF İstanbul’da açıklayacak. 02 Şubat’ta saat 14:00’te Trend Area’da, WGSN Türkiye, Orta Doğu, Yunanistan Bölge Direktörü Müjde Abdiş Güçlü tarafından verilecek Trend Semineri’nde; ‘Slow Futures’, ‘Kinship’, ‘Youth Tonic’ ve ‘Psychotropical’ başlıklı İlkbahar-Yaz 2018 sezonuna ait 4 Makro Trend anlatılacak; ardından bayan ve erkek giyim, aksesuar ve renk trendlerindeki deri yönlendirmelerinden bahsedilecek. Sunum deri sektöründeki yenilikler ve gelişmelerin paylaşımı ile son bulacak.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …