ULUSLARARASI TİCARETİN ÖNCÜLERİ PLATİN GLOBAL 100 ÖDÜLLERİ’NDE BİR ARAYA GELDİ

Türk Telekom ana sponsorluğunda, Deik ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Yatırım Destek Ve Tanıtım Ajansı’nın katkılarıyla 24 Şubat Cuma günü Four Seasons İstanbul’da gerçekleşen PLATİN GLOBAL 100 ÖDÜLLERİ gecesinde Türkiye’nin en başarılı şirketleri ödüllendirildi.

Gecede Platin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oya Yalıman yaptığı konuşmada Platin Global 100 listesi ile amaçlarının Türkiye’nin ihracat ve yurtdışı tanıtım şampiyonlarına hak ettiği değeri vermek, örnek uygulamalarının ve üstün başarılarının Türk iş dünyasına rol model olmasını sağlamak ve farklı platformlarda markalarımızın gelişimini desteklemek olduğunu söyledi.

Ayrıca “Global dünyada faaliyet göstermeye cesaret etmiş her şirket bir ticari müessese olduğu kadar, aynı zamanda bizim için milli bir zenginlik ve milli bir duruştur. ”dedi Yeni Türkiye’nin ve Yeni Ekonomi’nin Ödül Töreni olarak konumlandırılan Platin Global 100 Ödülleri Türkiye ekonomisinin gücünün bir göstergesi olacağının da altını çizdi.

Platin Global 100 Ödülleri’nin açılış konuşmasını yapan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun ise bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün, ülkenin ekonomik kalkınma ve refah için hayati bir role sahip olan sektörlerden biri olduğuna vurgu yaptı. Sektördeki her yüzde 1’lik artışın, kişi başına düşen milli gelirde yüzde 1,8’lik bir büyüme yarattığına dikkat çeken Hakan Dursun “Türk Telekom olarak Türkiye’nin uluslararası arenadaki markasına değer katmak için hükümetin 2023 hedefleri doğrultusunda durmaksızın çalışıyoruz. 2005 yılından beri 26 milyar TL yatırım yaparak, sektörümüzde yapılan en yüksek yatırım miktarını gerçekleştirdik. Bu sayede, 228 bin km uzunluğunda güçlü altyapımızın da katkısıyla, Türkiye’nin 81 ilinde bulunan bütün müşterilerimize ve şirketlerimize, kesintisiz ve yüksek kalitede iletişim ve teknoloji deneyimi sunuyoruz. Ülkemizi, dünya dijital liginin en üst sıralarına çıkarmak için, yatırımlarımızla, teknolojimizle, istihdamımızla, ürün ve servislerimizle, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı (TİM) Mehmet Büyükekşi de Platin Global 100 ödülleri gecesine teşrif ederek bu önemli gecede konuşma yaptı. Büyükekşi “2023 hedeflerine yürüdüğümüz şu günlerde, Sizler oldukça kritik öneme sahipsiniz . Başarılarınızı yakından takip ediyoruz. Gerek gerçekleştirdiğiniz ihracatla gerekse de güçlü duruşunuzla göğsümüzü kabartıyorsunuz.

Ve biliyoruz ki;

“Marifet İltifata Tabidir İltifatsız Marifet Zayidir” diyerek ödül alan tüm şirketleri tebrik etti.

Törende, Platin Global 100 endeksindeki 21 farklı sektör şirketi liderine gecede ayrıca ödül verilerek başarıları taçlandırıldı.

PLATİN GLOBAL 100 ÖDÜLLERİ GECESİNİN 21 SEKTÖR LİDERİ VE ENDEKSTE YER ALAN İLK 3 ŞİRKET

1-AĞAÇ SEKTÖRÜ/ YILDIZ ENTEGRE

2-BEYAZ EŞYA VE ELEKTRİKLİ ALETLER SEKTÖRÜ/ ARÇELİK

3-BİLGİ VE İLETİŞİM SEKTÖRÜ/ TÜRK TELEKOM

4-CAM SEKTÖRÜ/ ŞİŞECAM

5-ENERJİ VE PETROL SEKTÖRÜ/ TÜPRAŞ

6-GIDA SEKTÖRÜ/ TİRYAKİ AGRO

7-HAZIR GİYİM SEKTÖRÜ/KOTON

8-İÇECEK SEKTÖRÜ/ ANADOLU EFES

9- İLAÇ SEKTÖRÜ/ ABDİ İBRAHİM

10-İNŞAAT SEKTÖRÜ/ POLİMEKS

11-KİMYA SEKTÖRÜ/ HAYAT KİMYA

12-LOJİSTİK SEKTÖRÜ/ NETLOG

13-MADEN SEKTÖRÜ/ ETİ MADEN

14- METAL SEKTÖRÜ/EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK FABRİKALARI

15-TURİZM SEKTÖRÜ/ ATU TURİZM İŞLETMECİLİĞİ

16-PERAKENDE VE TOPTAN TİCARET SEKTÖRÜ/ OTOKOÇ

17-SAĞLIK SEKTÖRÜ/ ACIBADEM

18-SAVUNMA SEKTÖRÜ/ TUSAŞ

19-TEKSTİL SEKTÖRÜ/ KORDSA

20-OTOMOTİV SEKTÖRÜ/ FORD OTOSAN

21-ULAŞTIRMA SEKTÖRÜ/ TÜRK HAVA YOLLARI

ENDEKSTE YER ALAN İLK 3

PLATİN GLOBAL 100 ENDEKSİ ÜÇÜNSÜCÜ ARÇELİK

PLATİN GLOBAL 100 ENDEKSİ İKİNCİSİ TÜPRAŞ

PLATİN GLOBAL 100 ENDEKSİ BİRİNCİSİ TÜRK HAVA YOLLARI

 

Aktüel İntermedya / EKONOMİ

 

You may also like

Popular News