Uşak Belediyesi, bazı basın organlarında darp olarak geçen olaya ilişkin basın açıklaması yaptı.

UŞAK BELEDİYESİ, 27.07.2017 TARİHİNDE YAŞANAN VE BAZI BASIN ORGANLARINDA “DARP” OLARAK GEÇEN OLAYA İLİŞKİN BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI:

“Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan 27.07.2017 tarihinde bir düğün törenine katılmıştır. Başkanımız düğünden çıktıktan sonra saat 22.00 sularında makam şoförü ile koruma polisine “ siz araçla geçin, ben yaya olarak İsmetpaşa Caddesi’ndeki Tiritoğlu Parkı’na geçeceğim “ diyerek yaya olarak Annaç Sokak’tan İsmetpaşa Caddesi’ne geçmiştir. Bu sırada Başkanımıza araçta bulunan belediye görevlisi bir personelimiz eşlik etmiştir.

Bu sırada makam aracında bulunan koruma polisi ve şoförün duyacağı şekilde bir tekel bayinin sahibi olan Mehmet Otur isimli şahıs, Başkan Nurullah Cahan’ın arkasından ağza alınmayacak küfürler savurmuştur. Emniyet Koruma Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın korumalığını üstlenen görevli polis memuru; hakaretler yağdıran Mehmet Otur isimli şahsın yanına giderek sözlü bir şekilde uyarmıştır. Ancak şahıs, hem belediye başkanımıza hem de polis memuruna küfürler etmeye devam ettiği gibi eline aldığı demir sopa ile polis memuruna saldırmıştır.

Bu saldırı sonucunda görevli memur sağ bacak, omuz ve sağ kolundan yaralanmıştır. Şahsın fiziksel müdahalelerini engellemek için görevli memur, şahsı yere yatırmak zorunda kalmıştır. Bu sırada şahsa yönelik herhangi bir şiddet uygulamamış ve çağırılan polis aracı gelene kadar kaçması engellenerek görevli polislere şahıs teslim edilmiştir.

Terör örgütü lehine sloganlar attı

Çağırılan polis aracının gelmesi üzerine şahıs, emniyet güçlerince kelepçelenerek emniyete götürülmüştür. Bu esnada şahıs, tehditlere ve küfürlere devam etmiştir. Terör örgütü lehine sloganlar attığı da etraftaki kişilerce duyulmuştur. Terör propagandası yapan şahsın, DHKP-C mensubu olabileceği üzerinde duruluyor. Şuan da polis tarafından sorgusu devam ediyor. Yaşanan olay belediye personelleri tarafından fotoğraf ve videolarla kayıt altına alınmıştır.

Bazı basın organlarında bu olayın çarpıtılarak esnaf ziyareti sırasında olduğu ve şahsın darp edildiği yönündeki algı oluşturmaya yönelik haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.”

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News