V1 CHALLENGE 2016 BİRİNCİSİ BURAK ÇUKUROVA OLDU


V1 Challenge 5. etap yarışları 13 Kasım Pazar günü İzmit Körfez Yarış Pisti’nde yapıldı. ISS pilotu Burak Çukurova, sezonun bitmesine 1 hafta kala birinciliğini ilan etti.

Rekabetçi ruhu, sürekli artan heyecan dozu ve seyir zevkiyle bambaşka bir mücadeleye sahne olan V1 Challenge 2016 sezonu, İzmit’te devam etti.

Sezon sonuna doğru yaklaşılırken, 5. etabın 9 ve 10’uncu yarışları müthiş bir çekişmeye sahne oldu. Genel Klasman’da ‘Altın Kupa’ iddiasını sürdüren ilk 4 pilot Burak Çukurova, Ayhancan Güven, Göksun Erkek ve Adem Çetmen arasındaki mücadele, kelimenin tam anlamıyla tavan yaptı.

İzmit Körfez Yarış Pisti’ni dolduran seyircilerden tam not alan V1 pilotlarına, her iki yarışta da ilgi büyüktü. Volkicar’ların sesi ile yankılanan Körfez Pisti, tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Antrenman ve sıralama turlarıyla birlikte ısınan pistte, resmen heyecan fırtınası vardı. V1 Challenge’ın 5. virajını tüm motor sporları tutkunları, nefeslerini tutarak takip etti.

Sıralama turları sonunda ISS adına yarışan Burak Çukurova en iyi zamanı yapıp ‘pol’ pozisyonunu elde ederken, Çaykur Rizespor pilotu Ayhancan Güven ikinci, Mann Filter pilotu Efe Albağlar ise üçüncü sıradan start alma hakkını kazandı.

V1 CHALLENGE 2016 BİRİNCİSİ BURAK ÇUKUROVA OLDU
V1 CHALLENGE 2016 BİRİNCİSİ BURAK ÇUKUROVA OLDU

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

About Aktuel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …

Bir cevap yazın