Breaking News

Yeni HR-V ve Jazz’a güvenlikten tam not

Otomotiv devi Honda, teknolojik yatırımlarının meyvelerini güvenlik alanında da toplamaya devam ediyor. Honda’nın yeni küçük sınıf modeli Jazz ve yeni crossover modeli HR-V, yeni değerlendirme kriterleri Ocak ayında açıklanan 2015 EuroNCAP çarpışma testlerinden en yüksek not olan 5 Yıldız aldı. Her iki modelde de City Brake Active System-Şehiriçi Aktif Fren Sistemi standart olarak sunuluyor.

Honda ürün gamının iki yeni modeli olan; yeni Jazz ve yeni HR-V, bağımsız kuruluş EuroNCAP’in yeni test kriterleri ile gerçekleştirdiği çarpışma testlerinden en yüksek değerlendirme notu olan 5 Yıldız aldılar. Elde edilen yüksek skor Honda’nın araç güvenliği alanındaki hassasiyetini ve başarısını gözler önüne seriyor.

Bu yıl gerçekleştirilen testlerden 5 Yıldız ile çıkan iki küçük sınıf otomobilden biri olan yeni Honda Jazz gibi HR-V’de de City Brake Active System-(CTBA) Şehiriçi Aktif Fren Sistemi standart olarak sunuluyor. Lazer teknolojisi ile çalışan sistem yolu sürekli olarak tarıyor ve olası bir çarpışma anında otomatik olarak fren yapıyor.

Her iki modelin de orta ve üst ekipman seviyesinde bünyesinde; Önden Çarpışma Uyarı Sistemi, Trafik Levhalarını tanımlama Sistemi, Akıllı Hız Sabitleme Sistemi, Şerit Takip Sistemi ve Uzun Far Destek Sistemlerini barındıran ‘Gelişmiş Sürüş Destek Sistemi’ standart olarak sunuluyor.

Swindon’da üretilen Civic ve CR-V ile birlikte yeni Jazz ve yeni HR-V de Honda ürün gamının 5 Yıldızlı modellerinin arasına katıldılar.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …