Breaking News

Yıldırım’ın ALS hastası Asma’yı ziyareti

Başbakan Binali Yıldırım’ın Seyhan ilçesinde yaşayan ve referandum için “evet” çağrısı yapan ALS hastası Yasin Asma’yı evinde ziyaret etti.

Asma, ziyarette Yıldırım ile gözlerini hareket ettirerek bilgisayar aracılığıyla iletişim kurdu. Başbakan Yıldırım ile sohbet eden Asma, kendisine gösterilen kağıda alfabetik tablo yardımıyla “referandum için evet” yazdı.

“GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM”

Ziyarette Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı. Yıldırım’ın, “Sayın Cumhurbaşkanım, 15 Temmuz’da, ‘4 çocuğumla fedaya hazırım.’ diye mesajı atmış” demesi üzerine Erdoğan, Asma’ya “Gözlerinden, yanaklarından öpüyorum. 4 çocuğunun da gözlerinden öpüyorum.” karşılığını verdi.

Asma ise bilgisayar aracılığıyla Erdoğan’a, “Bize yeni bir Türkiye verdiniz, Allah razı olsun.” mesajını ileterek teşekkür etti.

Telefon görüşmesi sırasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da ALS hastası Asma’ya selamlarını iletti.

Yıldırım’a ziyaretinde, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, milletvekilleri ve diğer ilgililer de eşlik etti.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …