130 Yahudi Yerleşimci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar bu sabah (17 Eylül Pazar) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Quds Press Haber Ajansı, 130 Yahudi yerleşimcinin bu sabah 1967’den bu yana tamamen işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini açıkladı.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği ve Mescid-i Aksa’nın avlusunda bir süre dolaşan yerleşimcilerin daha sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıkları bildirildi.

İşgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın kapılarında kimlik kontrolü yaptığı ve bazılarının kimliklerine el koyduğu, bu şekilde Mescid-i Aksa’da nöbet tutmalarını önlemeye çalıştığı kaydedildi.

Bu arada, işgal güçleri bu sabah erken saatlerde Mescid-i Aksa’da görevli kadın öğretmenlerden Henadi Halevani’yi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.
İşgal güçlerinin Halevani’nin Kudüs’ün Vadi El-Cevz Mahallesi’ndeki evinde arama yaptığı, Filistinli kadın öğretmenin Kudüs’ün batısındaki işgal rejimi Sulh Mahkemesi’ne çıkarılacağı belirtildi. Filistin Enformasyon Merkezi

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News