Adana’da kuruldu, 45 yılda dünya markası oldu

Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalarından biri olarak inşaat, altyapı ve telekoma yönelik geniş yelpazede kaliteli boru, ek parça sistem ve çözümleri sunan ve bu özellikleriyle de dünya markası olan Wavin Pilsa, çalışanlarıyla birlikte kuruluşunun 45. yılını kutladı.

Wavin Pilsa, dünyanın lider alt yapı, üst yapı plastik boru sistemleri üreticisi Wavin Group üyesi ve Mexichem iştiraki olarak; güvenli içme suyu dağıtımı, yağmur suyu ve atık suyun yönetimi, enerjiyi daha verimli kullanarak binaların ısıtılması ve soğutulması gibi günlük hayatın vazgeçilemez ihtiyaçlarına yönelik etkili çözümlerle, 45 yıllık başarı hikayesine imza attı.

Wavin Pilsa, müşterilerine sağladığı yararları Avrupa’daki liderliği, yerel piyasalardaki varlığı, yenilikçiliğe ve teknik desteğe verdiği önem ve adanmışlığı ile daha da artırarak, yarım asra merdiven dayadı.

Wavin Pilsa’nın başarı hikâyesinin 45 yıl önce başladığını söyleyen Wavin Pilsa Genel Müdürü Fatih Asal, şirketin kuruluş yıl dönümünü çalışanlarıyla birlikte kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

“En büyük değerimiz, daima müşterilerimizle kurduğumuz güçlü ilişki ve onların takdirini kazanmamız”

Yarım asra dayanan başarılarının kararlılıkla sürdürüleceğini ifade eden Fatih Asal, şunları kaydetti:

“Kuruluşumuzdan bu yana her zaman lider olmayı ve plastik boru sektöründe inovatif kimliğimizle yer almayı başardık. 1971 yılında Adana’da kurulan şirketimiz 2008 yılına kadar Sabancı Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdürdü. Bu tarihten sonra Avrupa’nın sektöründeki lider şirketi Wavin Group bünyesine katılan Wavin Pilsa, 2012 yılından itibaren de Güney Amerika’nın en büyük PVC ham madde ve petro-kimya şirketlerinden Mexichem iştiraki olarak faaliyetlerini yürütüyor. Yurt içi ve yurt dışı projelerde büyük başarılara imza atarken, bizim en büyük değerimiz, daima müşterilerimizle kurduğumuz güçlü ilişki ve onların takdirini kazanmamız oldu. Bu kıymetli bağı; çalışanlarımız ve bayilerimizle beraber üretimden inovasyona, müşteri hizmetlerinden eğitim desteğine kadar 45 yıldır işimize olan bağlılığımız sayesinde gerçekleştirdik. Sektöre sunduğumuz yenilikler ve çözümler ile bundan sonrası için de tüm iş ortaklarımızı Wavin Pilsa ile daha iyiye bağlamaya devam edeceğiz.”

 

Aktüel İntermedya / EKONOMİ

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Vergi ve prim ödemeleri 2021’e yayılsın

Egeli ihracatçılar pandeminin oluşturduğu ekonomik yıpranmadan hızlı bir şekilde çıkılabilmesi için vergi borçlarının yapılandırılmasının şart …