Breaking News

Biota 59 Elements Asya’nın en büyük fuarı ‘Cosme Tokyo’ya katıldı

Son bir yılda Hong Kong, Endonezya, Dubai ve Japonya olmak üzere kozmetik ve güzellik alanında dünyanın en büyük dört fuarına katıldıklarını belirten Biota 59 Elements Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, “Biota markasını ABD ve Avrupa’dan sonra şimdi de Japon tüketicileri ile buluşturmayı istiyoruz. Tokyo’da distribütörlük açma hedefimiz var. Japonya pazarına yüzde 90 oranında yerli ürünlerin hakim olması bizim için büyük bir avantaj” dedi.

Türkiye’nin önde gelen bitkisel ürün ve kozmetik şirketi Biota 59 Elements, Asya’nın en büyük kozmetik ve güzellik fuarlarından biri olan Cosme Tokyo Kozmetik ve Güzellik Fuarı’na katıldı. Biota 59 Elements ürünleri fuarın 20-37 numaralı standında sergilendi. Dermokozmetik, kişisel bakım, makyaj, vitaminler ve mineral ürünlerinin bir arada sergilendiği Biota 59 Elements standı, bölge ülkelerinden gelen çok sayıda ziyaretçi tarafından büyük ilgi gördü. Stand ziyaretçileri arasında Tokyo Büyükelçiliği Ticari Ateşesi Mete Özbalaban da yer aldı. Japonya ve Avustralya’da popüler 1,5 takipçili youtuber-bloggerı Tina Yong’un da Biota 59 Elements standını ziyaret eden ünlülerden biri oldu.

Biota’nın Japonya’da distribütörlük açma hedefi

Son bir yılda Hong Kong, Endonezya, Dubai ve Japonya olmak üzere kozmetik ve güzellik alanında dünyanın en büyük dört fuarına katıldıklarını belirten Biota 59 Elements Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, Japonya’da fuar etkinliğinin yanı sıra Tokyo’da distribütörlük açmak üzere bir dizi görüşme yaptıklarını belirtti. Acemoğlu, “Japonya’da distribütörlük açma hedefimiz var. Amacımız yatırımlarımızı Asya ülkelerine de yaymak ve global marka yaratma yolunda hızla ilerlemektir” dedi.

Ülkede güzellik markalarının yüzde 90’ı yerli

Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Japonya kozmetik sektörüne yüzde 90 oranında yerel ürünlerin hakim olduğuna dikkati çeken Engin Deniz Acemoğlu, bunu Japonya’ya yatırım yapmak için büyük bir avantaj olarak gördüklerini söyledi. Tüm Asya ülkelerinin kozmetik ürünleri ihracatında Türkiye için büyük bir potansiyel pazar özelliği taşıdığını kaydeden Acemoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu büyük pazara, doğru ürünler sunarak Biota markasını ABD ve Avrupa’dan sonra Japon tüketicilerle de buluşturmayı istiyoruz. Japon firmaları ile yapacağımız işbirlikleri inanıyoruz ki Biota markası global marka olma yolunda çok daha ileri noktalara taşıyacaktır. Bugün Biota ürünleri, Güney Amerika’dan Almanya’ya, Suudi Arabistan’dan Malezya’ya kadar dünyada 40 ülkede satışa sunuluyor. ABD pazarında CVS eczane zincirine giren ilk Türk markası olan Biota, 2014 yılından bu yana Wallgreens eczane zincirinde ABD’li tüketicilerle buluşuyor.”

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …