Bir Resim Yap Projesi Tabloları Açık Artırma ile Satıldı.

Ressam Tülin Kanun’un sosyal sorumluluk projesi ‘’Bi-re-y ‘’ 8 şubat Çarşamba gecesi Çırağan Sarayı’nda düzenlenen davet ile gerçekleşti. Seçkin davete cemiyet, siyaset, sanat ve şov dünyasından ünlü isimler katıldı. Gecenin gelirinin Türkiye Alzheimer Derneğin’e bağışlandığı müzayede de, proje içerisinde yer alan bir çok ünlü ismin zaman ayırarak yaptıkları eserler açık artırmayla satıldı.

Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek, Tanju Babacan, Hülya Gedik, Lili Garih, Sema Güral Sürmeli, Suzan Şen, Wilma Elles, Tülay Özmen, Nursel Ergin, Nihat Odabaşı, Can Baydarol, Türkan Şer,Turgay Kıran Esra Erol gibi toplumun önde gelen isimleri ellerindeki fırçalarla bu anlamlı projeye destek oldular.

Sunuculuğunu Ferhan Tülmen’in yaptığı, Okan Karacan’ın da müzayedesini yönettiği gecede, ünlü isimlerin tablolarının yanı sıra ressam Tülin Kanun’un hem proje için yaptığı hem de kişisel çalışmaları büyük beğeni topladı.

Daha önce de sosyal sorumluluk projelerinde yer alan ressam Tülin Kanun, sanatın toplum sayesinde şekillendiğini belirterek, sanat ve sanatçı ilişkisi temelinde Bi-re-y Projesi’ne başladığını açıkladı.

Tülin Kanun, kendisine destek veren isimlerle birlikte bu proje sayesinde amacının sanata ve sanatçı farkındalığına ülkemiz için dikkat çekmek ve sanatın önemini bir kez daha vurgulamak olduğunu belirtti. Tülin Kanun’un anlamlı projesi ‘’Bir Resim Yap’’ için sevgili Tülay Özmen ile birlikte ortak çalıştılar.

Türk Alzheimer derneğinden yapılan açıklamada ise ülkemizde 600.000 ailenin Alzheimer ile mücadele ettiğini ve dernek olarak tamamının gönüllülerden oluştuğu bir ekiple bu ailelere her konuda destek olmak için önemli bir çaba gösterdiklerini belirttiler. Bu projeyi oluşturan katkıda bulunan ve maddi manevi olarak destek veren herkese teşekkürlerini ilettiler.

Protokole katılanlar arasında Ali Şen’de vardı. Gecede sahne alan sanatçı Mustafa Demiroğlu’da seslendirdiği Türk sanat müziği şarkıları ile renk kattı. Ariş pırlantanın konuklara kura ile gerçekleşen en değerli taşlardan biri olan siyah pırlanta bir yüzük sürprizi oldu.

Resim yaparak projeye ve geceye destek veren herkese birer plaket verildi.

Ariş Pırlanta Gedik Holding,Kütahya Porselen,Royal Motor Cars distribitörü (Rolls Royce), Astra Sağlık, Adamo Kürk, Onka Grubun’da sponsoru olduğu organizasyonda, asıl mesleklerinin dışında, oldukça kısıtlı zamanda yaptıkları tablolarını konukların beğenisine sunan ünlüler, çalışmalarıyla geceye katılan sanatseverlerin ilgi odağı oldular.

Suzan şen’in toblosu -Ali Şen tarafından satın aldı

Nihat Odabaşı’nın tablosu – murat kamışoğlu tarafından satın alındı.

Hülya Gedik’in tablosu – Erkan Akten tarafından satın alındı.

Demet Sabancı tablosunu kendisi satın aldı.

Lili Garih’in tablosu – Meltem Elmalı tarafından satın alındı.

Sema Güral Sürmeli ‘nin tablosu- Ahmet Kanun tarafından satın alındı.

Türkan Şer’in tablosu – Tülin Kanun tarafından satın alındı.

Esra Erol’un tablosu- Onur Sürmeli tarafından satın alındı.

Mehmet Şimşek’in kızlarının resmi -Sema Güral tarafından satın alındı.

Wilma Elles’in tablosu – Onur Sürmeli tarafından satın alındı.

Mehmet Şimşek’in tablosu – Onur Sürmeli tarafından satın alındı.

Can Baydarol’un tablosu – Hüseyin Göçek tarafından satın alındı.

Nursel Ergin’in tablosu – Murat Akyer tarafından satın alındı.

Turgay Kıran’ın tablosu – Osman Nuri Yaman tarafından satın alındı.

Esra Şimşek’in tablosu – Celal Ayyıldız tarafından satın alındı.

Tanju Babacan’ın tablosu – Celal Ayyıldız tarafından satın alındı.

Tülay Özmen tablosu – İsmail Özmen tarfından satın alındı.

zahide yetiş – alzheimer derneği

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

You may also like

Popular News