Breaking News

BM Kalkınma Programı, Türkiye’deki Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucularını e-törenle ilan ediyor

UNDP Türkiye, Milli Voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti ile Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti’yi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucuları olarak ilan ediyor.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye temsilciliği, Türkiye’de İyi Niyet Elçisi Mert Fırat’ın yanı sıra dünyayı ve insanlığı etkileyen önemli konu başlıklarında birey ve kurumları eyleme teşvik etmek amacıyla farklı Küresel Amaçlar’ın Savunuculuğu için de toplumda başarılarıyla öne çıkmış isimlerle işbirliğine gidecek.

Sürdürülebilir Kalkınma için saptanan Küresel Amaçlar’ın beşincisi olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’nin savunuculuğu için spor dünyasından isimler seçildi.  

Sporculuk kariyerlerindeki başarılarının yanı sıra kız çocuklarının eğitimi için Türkiye’nin en dezavantajlı illerinde sosyal fayda çabalarını sürdüren Milli Voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti ile eşi ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti, 1 Haziran’da basın mensuplarının katılımıyla düzenlenecek çevrimiçi bir törenle UNDP Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucuları ilan edilecek.

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Claudio Tomasi ile Bahar Toksoy Guidetti ve Giovanni Guidetti’nin katılacağı basın toplantısını, UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat sunacak.

Aktüel İntermedya / SPOR

About Aktüel İntermedya

Check Also

Koronavirüs aşısının Çin’e ait olduğu Rusya üzerinden pazarladığı iddia ediliyor

Haber detayları ; Çin, işgal ettiği Doğu Türkistan’da koronavirüs aşısını 10.000 dolardan satışa çıkardı. Parayı …