BM Suriye terörüne kalkan oluyor

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri, Türkiye’ye terörle mücadele uğruna insan haklarını çiğnememe çağrısı yaparak insan hakları adı altında PKK haklarını savunuyor. Terörle mücadeleyede PYD ve PKK ya kalkan olan Amerika’dan sonra BM’de PKK ve PYD yi Türkiye’den korumaya çalışıyor.

Birleşmiş Milletler Fettullahçı Terör Örgütü’nün kamuya sızmış elemanlarını temizlenmesini de istemiyor. PKK ve darbeci basın kartının arkasına sığınmış hainleri ”Basın Özgürlüğü” adı altında darbecileri kurtarmaya çalışıyor.

BM komiseri, Türkiye’deki görevden alma ve gözaltıların kanuni prosedüre uygun olmasının düşük bir ihtimal olduğuna da dikkat çekerken. 275 kişinin hayatını kaybettiği Darbe’den hiç söz açmadı.

Türkiye’de geçen hafta çıkarılan iki Kanun Hükmünde Kararname ile askeri ve akademik personelin de dahil olduğu 3 bin 974 kişi daha kamu görevinden ihraç edilmiş, 14 dernek kapatılmıştı.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin

BM’den basın özgürlüğü vurgusu

BM Yüksek Komiseri El Hüseyin, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü vesilesi ile Türkiye’de tutuklu bulunan PKK’cı ve Darbeci gazetecilerin durumuna da dikkat çekmeye çalışarak, terör örgütlerinin arkasında olduğunu gösterdi.

BM Komiseri, arabasında PKK ve Silahları taşıdığını görmezden geldiği gazeteci kılığına girmiş teröristleri savunurken, “gazeteciliğin suç olmadığını vurgulayarak bu durumun hükümetin çok dikkat etmesi gereken bir konu olduğunun” altını çizdi.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

 

You may also like

Popular News