DEİK BUSINESS TENNIS CUP İle Kortlara Taşınıyor

Türkiye ekonomisine yön veren şirketlerin katılımıyla altıncısı düzenlenecek olan Business Tennis Cup, bu yıl DEİK desteği ile 22-30 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul TED Spor Kulübü’nde gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden, 200’den fazla çalışanın mücadele edeceği turnuva, 17 Mayıs 2017’de Borusan Perili Köşk’te düzenlenecek kokteyl ile başlıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek şirketler arası tenis turnuvası olma özelliğini taşıyan “DEİK Business Tennis Cup”, şirketlerin takım ruhunu ofis dışında da yaşatmayı ve çalışanları ortak hedefler doğrultusunda birleştirmeyi amaçlıyor. Sporu, iş dünyası profesyonellerinin yaşamının bir parçası haline getirmeyi misyon edinen organizasyon, ekonomimize yön veren şirketleri, spor paydasında buluşturmayı hedefliyor. Maçlar, Fed/Davis Cup formatında ve tek erkekler, tek kadınlar, karışık ve çift erkekler kategorilerinde oynanacak. Maçları, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından atanmış hakemler yönetecek.

Türkiye’nin önde gelen özel şirketlerinin çalışanlarının mücadele edeceği turnuva, DEİK’in öncülüğünde ve milli tenisçi Arda Saran’ın sahibi olduğu EveryThink Sports & Entertainment organizasyonunda gerçekleştiriliyor. Turnuvanın proje destekçileri arasında ise Mövenpick Hotel, QNB Finansbank, Borusan Holding, Ford, GAOK İnvest, Amerikan Hastanesi, SPX ve Hamilton yer alıyor.

Turnuvanın başlaması onuruna, 17 Mayıs 2017’de bir açılış kokteyli verilecek. Borusan Perili Köşk’te düzenlenecek kokteylde, iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin yanı sıra, DEİK’in kurucusu konumundaki kuruluşların temsilci ve üyeleri, özel sektör sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve katılımcı şirketlerin sporcu çalışanları bir araya gelecek.

DEİK ;

1986 yılında kurulan, “Türk özel sektörünün küresel ufku” DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu), Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkilerini yürütme; yurtiçi ve yurtdışında yatırım imkânlarını araştırma; Türkiye’nin ihracatını artırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş bir kurumudur. Türk iş dünyasının temsil kapasitesi en yüksek olan 101 iş örgütü tarafından kurulmuş olan DEİK, yürütme kurulları aracılığıyla DEİK organlarında alınan kararları uygulamakla sorumlu olan iş konseyleri eliyle faaliyetlerini yürütmektedir. Sorumlu oldukları ülke, sektör ve amaçlar çerçevesinde ikili ve çoklu kurumsal işbirliklerini tesis eden iş konseyleri, DEİK bünyesinde “İkili İş Konseyleri”, “Sektörel İş Konseyleri” ve “Özel Amaçlı İş Konseyleri” olmak üzere üç ayrı kategoride yapılanmakta olup, toplamda 127’si ülke bazlı, 134 iş konseyi bulunmaktadır.

EveryThink ;

EveryThink, 2012 yılında milli tenisçi Arda Saran tarafından Istanbul Champions adıyla kurulmuştur. Sporun daha fazla yaygınlaştırılarak, iş hayatının bir parçası haline getirilmesi amacıyla kurulan EveryThink, Türkiye’nin ilk şirketler arası tenis turnuvasını ve koşularını düzenlemiştir. Koşu projesinde Vodafone markası ile; teniste QNB Finansbank, Ak Sigorta, Amerikan Hastanesi, Mesa, BMW gibi markalarla uzun soluklu sponsorluk ilişkisi tesis etmiş olan EveryThink, Türkiye’nin en büyük holding ve küresel markalarını, farklı sportif faaliyetler kapsamında bir araya getirmiştir. 2017 yılında yeniden yapılanarak EveryThink ismini alan firma, şirketler için iç ve dış iletişime yönelik özel projeler geliştirmekte ve etkinlikler düzenlemektedir. Firmanın akademi tarafında kurumsal şirketlere tenis ve yelken eğitimleri sunulmakta olup, 2017 yılının ikinci yarısında Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai’de ofis açma çalışmalarını sürdürmektedir

 

Aktüel İntermedya / SPOR

 

You may also like

Popular News