Dünyanın en uzun soluklu spor ödülleri

Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde Adaylar Büyük Jüri Tarafından Belirlendi

Dünyanın en uzun soluklu spor ödülleri projesi olan Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nin 63.sü, bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi P&G’nin lider erkek bakım markası Gillette’in iş birliği ile düzenleniyor.

Geçtiğimiz yıl erkek bakımının lider markası Gillette ile yapılan iş birliği ile gerçekleştirilen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, bu yıl halk oylamasına sunulacak adayların belirlenmesi için Türkiye’nin en önemli spor adamları, spor müdürleri ve spor yazarları 23 Aralık Cuma günü bir araya geldi.

Milliyet Spor Müdürü Tayfun Bayındır ve P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Büyük Jüri Toplantısı’na katılan ve aralarında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TMOK Başkanı ve IOC Asbaşkanı Uğur Erdener ve Mustafa Denizli gibi isimlerin yer aldığı 40 kişilik jüri, 30 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında yapılan ve yine bu yıl ilk kez kullanıcı yorumları ile belirlenen ön adaylar arasından toplam 7 kategoride 40 adet sporcu, antrenör, spor adamı ve 7 adet takım adayını halk oylamasına sunulmak üzere belirledi.

Buna göre 7 kategoride verilecek ödüllere aday olan isimler ve takımlar Milliyet Gazetesi’nde halka duyurularak oylamaya açılacak. Oylama Ocak ayından itibaren Milliyet Gazetesi ve yilinsporcusu.milliyet.com.tr üzerinden yapılabilecek.

Yıldırım Demirören: “Sponsor Desteği Önemli”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ise Türkiye’nin sıkıntılı günlerden geçtiğini, bu yüzden sporun birleştiriciliğinin daha da önem kazandığını belirterek, “Milliyet’in bu önemli organizasyonu yıllardır saygınlığını artırarak devam ettirmektedir. Biz altı yıl önce Milliyet ailesine katıldık ve Yılın Sporcusu ödüllerine olan ilgiyi ve desteği daha da yakından hissetmeye başladık. Özellikle Gillette’in verdiği destek çok önemli. Sporun ayakta kalabilmesi için sponsorların hep yanımızda olması gerekiyor. Bu futbolda da böyle, diğer branşlarda da… Büyümeyi hep birlikte gerçekleştirebiliriz” diye konuştu.

Tankut Turnaoğlu: “Milliyet ile iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ise yaptığı açıklamada 62 senedir aralıksız düzenlenen, saygınlığı ve güvenilirliğiyle Türk spor tarihinin en önemli organizasyonlarından biri olan Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri ile işbirliği içinde olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Sporun Gillette markası için hem Türkiye’de, hem de dünya çapında vazgeçilmez bir unsur olduğunu söyleyen Turnaoğlu, “Gillette – Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri ile bu sene de sporu ve sporcuları desteklemekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Spora yaptığımız yatırımların böyle prestijli bir organizasyonla devam etmesinin her iki markaya da katkı sağlayacağına inanıyorum. ” dedi.

Tayfun Bayındır: “Hedef 1 Milyon Oy”

Milliyet Spor Müdürü Tayfun Bayındır, ilk kez bir isim sponsorunun desteğiyle geçtiğimiz yıl yola çıktıklarını ve 400 bin oy toplandığını belirterek, “Gillette gibi dünyanın en büyük markalarından biriyle yolumuza devam etmekten dolayı çok mutluyuz. Bu yıl 1 milyon kişinin 63. yılını organize edeceğimiz bu dev ankete katılmasını hedefliyoruz. Gillette’e bir kez daha verdiği destekten ötürü teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

 

Aktüel İntermedya / SPOR

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Darüşşafaka Tekfen İmza Töreni

Uzun yıllardır yeşil-siyahlı formamız terleten 3 önemli yerli oyuncumuz, Doğuş Özdemiroğlu, Berk Demir ve Emircan …