ELLEN DEGERENES’İN TERCİHİ LES BENJAMINS SNEAKER

Ünlü sunucu ve komedyen Ellen Degeneres, 11 Şubat 2020 Pazartesi günü yayınlanan The Ellen Show televizyon programında, LES BENJAMINS x SONRA işbirliği tasarımı sneakerı tercih etti.

Geçtiğimiz Aralık ayında satışa sunulan, Les Benjamins kurucu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın ve sneaker markası SONRA’nın yaratıcısı Hikmet Sugör ortak tasarımı ile form bulan LES BENJAMINS X SONRA sneaker, hem şık hem sportif bir alternatif oluşturuyor.

İlhamını gelenek ve kültürlerden alan LES BENJAMINS, sneaker dünyasının öncü markalarından çevre dostu yöntemlerle üretilen SONRA ile yaptığı iş birliğinde, dünyanın en eski mermerlerinden olan, çağdaş renk ve çizgileriyle ünlenmiş Marmara mermerinden esinlendi. LES BENJAMINS X SONRA sneaker, 2019 Aralık ayında Les Benjamins Nişantaşı flagship mağazasında satışa sunulmuş ve sınırlı sayıda üretilen kapsül koleksiyon tükenmişti.

Les Benjamins Hakkında

Tasarımcı ve fotoğrafçı Bünyamin Aydın, çağdaş tasarım markası Les Benjamins’i 2011 yılında İstanbul’da kurdu. Başlangıçta baskılı tişörtler geliştiren marka, yıllar içinde evrilerek dünyanın önemli moda başkentlerinde satılan kadın ve erkek hazır giyim ürünleri tasarlayıp üretmeye başladı. Marka, her ürününü köklü kültürel etkileri el işçiliğiyle konfora dönüştüren estetik bir felsefeyle sunuluyor. Bünyamin Aydın, klişelere meydan okuyan ve kitleleri bilinmeyeni sorgulamaya teşvik eden imza stiliyle kültürel manzaralardan yararlanarak yeni keşif yolculuklarına çıkıyor. Les Benjamins, bugüne dek BMW, Beşiktaş, Nike, Apple, Alpha Industries ve Puma gibi marka ve kurumlarla yaptığı işbirlikleriyle de tanınıyor. Bünyamin Aydın, 2018 yılında Esquire tarafından Yılın Moda Tasarımcısı Ödülüne layık bulunmuştur.

Hikmet Sugör Hakkında

Berlin’de doğdu ve büyüyen Hikmet Sugör’ün 60’ın üzerinde ayakkabı işbirliği bulunmakta. 2003 yılında ünlü spor ayakkabı mağazası Solebox’u kurmaya yönelik projeleriyle yer almasıyla dikkat çeken spor ayakkabı meraklısı, şehrin ayakkabı sahnesini büyük ölçüde büyütmeye yardımcı oldu. Sugör kısa süre önce Solebox ile diğer tutku ve projelerine vakit ayırmak için yollarını ayırdı

Aktüel İntermedya / MODA

You may also like

Popular News