Filistinli Kadın Mülteciler UNRWA’yı Protesto Etti

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın Filistinli mülteci kadınlara yönelik işsizleri istihdam programı dahilinde sürdürdüğü hizmeti durdurmasını protesto ettiler.

UNRWA’nın Gazze’deki merkezi önünde protesto eylemi gerçekleştiren Filistinli mülteci kadınların, mağduriyetlerini ve haklarını ifade eden pankartlar taşımaları dikkat çekti.

UNRWA tarafından finanse edilen Gazze’nin Ed-Derec semtindeki Kadın Programları Merkezi İdare Konseyi Başkanı Sümeyye Sakullah yaptığı açıklamada, UNRWA’nın bir yıl önce işsizleri istihdam etme programını başlattığını ancak bugün bunu durdurduğunu belirterek, UNRWA’nın bununla birçok ailenin ekonomik olarak yıkılmasına neden olacağını söyledi.

Sakullah, yaptığı açıklamada, UNRWA’nın programından 500 kadının istifade ettiğini, bu programın durmasının 500 Filistinli mülteci evin yıkım ve perişanlığı demek olduğunu ifade etti.

Sakullah, UNRWA’nın daha önce verdiği hizmetleri artık veremediğini belirterek, “bunun nedeni UNRWA’nın yaşadığı mali krizdir. Ancak bu kriz mültecilere sunduğu yardımları kesmenin gerekçesi olmamalıdır” dedi.

Amerika’nın yardımları kesmesiyle UNRWA ciddi bir mali kriz yaşıyor.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News