GE, TTGV İŞBİRLİĞİYLE TÜRK FİRMALARINA İNOVASYON SÜREÇLERİNİ DESTEKLEYECEK UYGULAMASINI SUNUYOR

GE Türkiye İnovasyon Merkezi ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) kurumlarda inovasyon süreçlerinin yalınlaştırılması ve geliştirilebilmesi için yeni bir işbirliğine imza attı. GE’nin tescilli bir uygulaması olan FastWorks metodolojisi, TTGV işbirliği ile firmalara aktarılıyor.

Serinin ilk çalışması, 15 Ağustos 2017 tarihinde Ankara’da ulaştırma teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Bozankaya firması ile gerçekleştirildi. Bozankaya firması FastWorks uygulamasıyla Elektrikli Otobüs Tasarım ve Üretimi, Elektrikli Trambus Tasarım ve Üretimi, Dizel/CNG Otobüs Üretimi ve Karoseri üretimi süreçlerinde verim artışı hedefleyecek.

FastWorks, GE’nin 2014 yılında Eric Ries’in “Yalın Girişim” metodolojisindeki ilkelere dayanarak geliştirdiği, müşteriler için daha iyi ürünler üretmek amacıyla daha hızlı tasarlanmış araç ve uygulamaları bir araya getiren bir program. Yalın girişim, şirketlerin daha az kaynak ve deneysel bir yaklaşımla ürünlerini müşteri taleplerine uygun bir şekilde geliştirmesinin önünü açıyor.

GE Türkiye İnovasyon Lideri Ussal Şahbaz, “GE için geliştirdiğimiz ve başarıyla uyguladığımız FastWorks programından edindiğimiz deneyimlerimizi TTGV işbirliği ile Türk firmalarıyla paylaşmaktan ve onların inovasyon süreçlerine katkı sağlamaktan son derece mutluyuz. Bu girişim ile amacımız, inovasyonun Türk şirketlerinin bir kurum kültürü haline gelmesi ve müşterilerine çok daha hızlı yanıt verecekleri bir reflekse sahip olmaları” dedi.

TTGV Kıvılcım Programı Yöneticisi Seda Ölmez Çakar; ‘TTGV olarak, 1991’den bu yana Türkiye’nin teknoloji geliştirme öyküsünün kritik bir parçasıyız. Kıvılcım Programı kapsamında ise Türk firmalarını rekabetçi inovasyon süreçlerinde destekleyecek yeni yöntem ve uygulamalar ile buluşturuyoruz, onlara ihtiyaç duydukları doğru ve pratik çözümleri sunuyoruz. Ülkemizde inovasyonun tetikleyicisi olarak; inovasyonun öncüsü GE ile işbirliği yapmak ve FastWorks’ü özel sektörün kullanıma sunmak bizim için mutluluk verici’ dedi.

Bozankaya Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Dursun Çiçek ise; ‘Bozankaya ailesi olarak, değişik birimlerimizden oluşan bir ekiple, GE Türkiye’nin TTGV ile işbirliği sonucunda uyguladığı FastWorks çalışmasına katıldık. Öncelikle uygulamacı ekibin tecrübesi, uyguladıkları metot ve oluşturdukları ortam; değişik birimlerden katılan yönetici arkadaşların iş ortamı dışında sorunları dile getirmesinde ve çözüm yolları arayışında büyük bir kolaylık sağladı. Hızlı, sağlıklı ve sonuç odaklı bir çalışma uyguladıkları için Bozankaya olarak TTGV ve GE Türkiye ekiplerine teşekkür ederiz’dedi.

TTGV Kıvılcım Programı ve GE Türkiye İnovasyon Merkezi işbirliği ile başlatılan ve yıl sonuna kadar devam etmesi planlanan FastWorks Serisi, özel sektör firmalarının inovasyon süreçlerini GE’nin kendi iç süreçlerinde başarı ile uyguladığı metodoloji ile desteklemeyi, firmalara ‘yalın girişim’ ve ‘tasarım odaklı düşünce’ pratiklerini kazandırmayı planlıyor. FastWorks toplantıları Ankara’da TTGV Kıvılcım Merkezi, İstanbul’da GE Türkiye İnovasyon Merkezi liderliğinde düzenlenecek.

GE Hakkında

GE, dünyanın dijital endüstriyel şirketi olarak; birbiriyle bağlı, iletişim kurabilen ve öngörülebilir yazılımlara sahip makine ve çözümleri ile endüstriyi dönüştürüyor. GE’deki her iş kolu aynı teknolojiye, pazara, yapıya ve bilgiye erişim sağlayan GE Store ile küresel olarak bilgi alışverişi gerçekleştiriyor. Her icadımız, bulunduğumuz endüstrilerdeki inovasyon ve uygulamaları daha ileri taşıyor. Çalışanlarımız, hizmetlerimiz, teknolojimiz ve ölçeğimiz ile endüstrinin dilini konuşuyor ve müşterilerimiz için daha iyi sonuçlar üretiyoruz. Daha fazla bilgi için http/geturkiyeblog.com adresinden bizi takip edebilirsiniz.

TTGV hakkında

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), 1991 yılından beri özel sektör ve kamunun beklenti, ihtiyaç ve önceliklerini değerlendirerek, teknoloji geliştirme ve inovasyon alanlarında değişen şartlara ve ülkemiz koşullarına uygun yeni projeler ve programlar geliştiriyor. TTGV, Teknoloji Üreten Türkiye vizyonu ile ülkemizde; farklı tecrübe ve yeteneklerle uyumlu, network sağlayan, esnek, tutarlı ve dinamik bir iş ve güven plaformu olarak faaliyette bulunuyor.

 

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

You may also like

Popular News