Geleceğin Mobil Haberciliğini Kodladılar

House of Apps’in hayata geçirdiği, Hürriyet’in sponsorluğundaki hackathon, 23-24-25 Aralık 2016 tarihlerinde Levent Workinton’da gerçekleştirildi.

Geleceğin habercilik dünyasını şekillendirmek için mobil yazılımcıları bir araya getirmek amacıyla, House of Apps ve Hürriyet ortaklığında gerçekleştirilen hackathonda 75 katılımcı ve 22 takım yer aldı. Katılan ekipler 3 gün boyunca Hürriyet API kullandı ve mobil kod yazdı. Bilişim sektörünün önde gelen isimlerinin jüri olarak yer aldığı hackathonda; Hürriyet CTO’su Umut Gökbayrak ve ekibinden mentorlar da etkinlikte yer aldı.

22 takım arasından; 3.’lük ödülünü “Team Rocket”, 2.’lik ödülünü “VN” ve birincillik ödülünü ‘Odaklan’ isimli takımlar aldı.

Ödül töreninde konuşma yapan Hürriyet Dünyası Ürün ve Teknolojiden Sorumlu Direktörü (CTO) Umut Gökbayrak, “Bizler için heyecanlı bir hackathon oldu, çünkü gerçekten çok güzel işler ortaya çıktı. Dereceye giremeyen arkadaşlarımın da üzülmelerini istemem çünkü bu ruhu yaşamak ve burada bir tecrübe edinmek çok önemliydi” diye konuştu. Gökbayrak, “Burada yaratmış olduğunuz uygulamalar appstore’daaçık bir şekilde yayınlanırsa, buradan çok büyük bir kazanım elde etmiş olacağız. Eğer arzu ederseniz projelerinizi Appstore’da yayınlarsanız, sizden sonra gelenlerin bunlardan istifade etmesini sağlamış olursunuz” diye de katılımcılara tavsiyede bulundu.

 

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Görme engellileri akıllı bastona kavuşturmak için bağış yapmak artık çok kolay

Dünyanın ilk akıllı bastonu WeWALK, iyzico’nun fintek konusundaki çözümleriyle çok daha geniş kitlelere ulaşmaya başlıyor. …