Breaking News

Hewlett Packard Enterprise, Her Yerde Kesintisiz Bulut Deneyimi için HPE GreenLake Central’ı Kullanıma Sundu

HPE Greenlake Central kurumların genel bulut, özel bulut, veri merkezi ve uçları kapsayan hibrit bulut varlıklarını hizmet odaklı tek bir yapı etrafında toplamalarını sağlıyor. Böylece iş yüklerini çalıştırmalarına, yönetmelerine ve optimize etmelerine yardımcı oluyor.

Cohesity ve Qumulo iş birlikleri ile HPE GreenLake, kurumlara veri yönetimi ve depolama olanağı sağlıyor. Aynı zamanda barındırma (co-location) olanakları da sunuyor.

Haziran 2020 – Hewlett Packard Enterprise (HPE), Aralık 2019’da HPE GreenLake Central’ı müşterileri için genel kullanıma sunduğunu duyurdu. HPE’nin yeni gelişmiş yazılım platformu, tüm hibrit bulut varlıklarını çalıştıran, yöneten ve optimize eden bir operasyonel yönetim konsolunu içinde barındırıyor. Bu konsol müşterilere tüm uygulamaları ve verileri için kesintisiz bir bulut deneyimi sağlıyor.

Buna ek olarak HPE, hizmet olarak sunduğu servis portföyünü veri yönetimi ve veri depolama desteğiyle genişletti. Cohesity ve Qumulo ile gerçekleştirdiği iş birlikleriyle de barındırma (co-location) hizmetleri sunmaya başladığını açıkladı.

HPE Türkiye Pointnext Servisleri Ülke Direktörü Murat Baysal ise konuya ilişkin şunları söyledi: “HPE Greenlake, kurumların hızla değişen ihtiyaçlarını ve iş yüklerini esnek BT kaynakları ile daha basit bir şekilde, bulut ölçeğinde ve ekonomisinde yönetebilmeleri için her geçen gün yeni çözümler ile genişlemeye devam ediyor. Aralık 2019’da müşterilerimiz için genel kullanıma sunduğumuz HPE GreenLake Central için yatırıma ve işbirlikleri kurmaya yapmaya devam ediyoruz. HPE olarak Cohesity ve Qumulo işbirlikleri ile kurumlara veri yönetimi ve depolama olanağı sağlıyoruz.”

Hizmet olarak sunulan HPE GreenLake, kullandığın kadar öde ve ihtiyacın kadar ölçeklendir olanakları eşliğinde müşterilerin uygulamalarını, verilerini ve iş yüklerini kendi ortamlarında kesintisiz bir bulut deneyimi eşliğinde yönetebilmelerini sağlıyor. Böylece müşterilerin giderlerinden tasarruf etmelerine, operasyonel ve finansal esnekliklerini artırmalarına ve bir sonraki adıma hazır olmalarına yardımcı oluyor.


HPE GreenLake, dünya çapında 800’den fazla kurumsal müşterisiyle ve 500’ün üzerinde iş ortağıyla HPE’nin en hızlı büyüyen iş kolları arasında yer alıyor. HPE GreenLake benzersiz ölçüm yetenekleri, maliyet kontrolü ve yazılımı gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Aynı zamanda HPE Finansal Hizmetler ve HPE Pointnext Hizmetleri tarafından desteklenmesi, HPE’nin halihazırdaki endüstri lideri donanım portföyüyle birleşmesi GreenLake’i rakipsiz ve benzersiz bir çözüme dönüştürüyor.

HPE GreenLake Central, müşterilerinin aşağıdakileri gerçekleştirmesini sağlayan rakipsiz bir platform olarak öne çıkıyor:

  • Tüm hibrit varlıkların yönetimini, olası senaryonların sağlanmasını ve harici bulut ortamlarıyla kıyaslanacak hız ve çeviklikte kaynakların şirket içi ortamlarda yeniden kurgulanmasını mümkün kılıyor.
  • Şirket içi kaynakların yanı sıra AWS, Microsoft Azure ve Google Cloud gibi şirket dışı kaynakların da uyumluluğunu sağlıyor, işletiyor ve maliyet takibini yapıyor.
  • Azure Access Manager ve AWS Access Manager ile entegrasyon sayesinde harcamaların önceliklerini belirliyor.
  • Hibrit ortamda güvenlik, kapasite, maliyet, uyumluluk ve kaynak kullanımı konularında benzersiz öngörüler sunuyor ve aksiyonlar öneriyor. Böylelikle geliştiricilerin, BT yöneticilerinin daha iyi kararlar vererek daha başarılı iş sonuçlarına ulaşmalarına yardımcı oluyor.
  • İş yüklerinin dağılımını maliyet, yönetişim, güvenlik ve diğer sistemlere olan iletişimi gibi faktörlere bağlı olarak dinamik biçimde optimize etmek için tüketim metriklerini belirliyor ve analizler sunuyor.

Yeni Zelanda Canterbury Bölge Sağlık Kurulu Dijital Sorumlusu Stella Ward, HPE’nin sunduğu yeni platformu şöyle değerlendiriyor: “Sağlık hizmetlerinde dijital dönüşüm son dönemde hiç olmadığı kadar hızlı ilerliyor. Misyonumuzu hızlı hareket ederek içgörüye ulaşmak, sağlık çalışanlarımızı hastalara dair anlamlı verilerle beslemek, doğru teknolojik desteğe ve ihtiyaç duydukları araçlara hızla erişim sağlamak olarak belirledik. HPE GreenLake Central, hibrit varlıklarımızda yasal uyumluluğu sağlamanın yanı sıra bulut harcamamızı optimize etmemize yardımcı oluyor. Aynı zamanda personelimize yenilikleri daha hızlı sunabilmemiz için gösterge tablolarına ve raporlara tek bir noktadan erişimi kolaylaştıran bir platform sunuyor.”

Bugün 250’den fazla kurum, dijital dönüşüm faaliyetlerini desteklemek ve daha iyi iş sonuçları elde etmek için HPE GreenLake Central kullanıyor. HPE GreenLake Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Keith White, “HPE GreenLake, istenen servis deneyimini pazarın ihtiyacını karşılayacak şekilde ele aldığı için bir çekiciliğe sahip” diyor. “Hibrit bulut tekliflerinin yüksek talep gördüğü bir ortamda, HPE GreenLake Central, müşterilerimizin maliyet, performans, yönetişim ve uyumluluk temelinde en anlamlı bulut yaklaşımını seçmelerini sağlayan yenilikçi bir adımı simgeliyor. Geliştiricilere ve karar vericilere günümüz pazar koşullarında rekabet edebilmek için ihtiyaç duydukları hızda yenilik ve üretim yapmanın yollarını sunuyor.”

Veri Yönetimi ve Dosya Depolama için Genişletilmiş HPE GreenLake Hizmetleri

Kullandıkça öde modeliyle güçlü bir şirket içi hizmet portföyüne sahip olan HPE, söz konusu yeniliklere ek olarak Cohesity ve Qumulo ile sunduğu veri yönetiminin ve modern dosya depolama çözümlerinin de duyurusunu yaptı.

Yedeklerin ve yapılandırılmamış verilerin her geçen gün katlanarak büyümesi, kurumların hibrit ve çoklu bulut ortamlarında verilerini korumasını, yönetmesini ve değere dönüştürmesini giderek zorlaştırıyor. HPE GreenLake ve Cohesity işbirliği; işletmelerin HPE GreenLake’in sunduğu esnek, kullandıkça öde modeliyle Cohesity’nin sunduğu kurumsal nitelikte veri yönetimi platformundan yararlanmasına olanak tanıyor. Bu işbirliği, veri dağınıklığının önüne geçilmesine, birçok lokasyona dağılmış verinin yönetiminin basitleştirmesine ve verinin daha kolay işlenmesine imkan sağlıyor. Daha güçlü iş zekası çözümlerinin hayata geçirilmesine zemin oluşturan HPE ve Cohesity arasındaki OEM iş ortaklığını temel alıyor.

Kurumlar ayrıca şirket kararlarını güçlendirmek, ürün hazırlamak ve rekabet gücünü korumak için verileri değere dönüştürme konusunda giderek daha fazla zorlanıyor. Qumulo’nun hibrit dosya yazılımı, aktif iş yüklerinin veri merkezindeki ve buluttaki uygulamalarda güvenli bir şekilde oluşturulmasını, analiz edilmesini ve işbirliğine uygun hale gelmesini sağlıyor. Qumulo’nun HPE GreenLake aracılığıyla sunduğu yazılım, kontrollü bir maliyetle veriye dayalı inovasyona zemin hazırlıyor. Qumulo’nun HPE GreenLake’in isteğe bağlı olarak sunduğu yerleşik ve gerçek zamanlı veri analizi, müşterilerin maliyetlerini önemli ölçüde düşürürken, verimli sonuçları hızla elde etmelerine yardımcı oluyor.

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

About Aktüel İntermedya

Check Also

Görme engellileri akıllı bastona kavuşturmak için bağış yapmak artık çok kolay

Dünyanın ilk akıllı bastonu WeWALK, iyzico’nun fintek konusundaki çözümleriyle çok daha geniş kitlelere ulaşmaya başlıyor. …