İşgal Güçleri El-Ağvar’da Filistinlilere Ait Üç Evi Yıktı

İşgal ordusuna ait buldozerler bugün (7 Kasım Salı) Kuzey El-Ağvar’daki El-Ciftlik beldesinde Filistinlilere ait üç evi ruhsatsız inşa edildikleri bahanesiyle yıktı. Medya kaynakları, işgal güçlerinin Tubas kentinin doğusuna düşen beldeye baskın düzenlediğini, tuğla ve çimentodan yapılmış üç evi yıktığını söyledi.

Yıkımların söz konusu evlerde yaşayan ailelerin sokakta kalmasına neden olduğu belirtilirken ailelerin kaç kişiden oluştukları henüz öğrenilemedi.
Kaynaklar, evlerin iki yıl önce inşa edildiğini ve işgal yönetiminin “C” bölgesinde ve ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle evler hakkında yıkım kararı verdiğini bildirdi.

İşgal güçlerinin El-Ağvar bölgesindeki evleri genelde ruhsatsız inşa edildikleri ve 1993’te işgal hükümetiyle Filistin Kurtuluş Örgütü arasında imzalanan Oslo Anlaşması’na göre “C” bölgesi olarak adlandırılan bölgede bulundukları gerekçesiyle yıktığı belirtildi.
Filistinlilerin evlerini çeşitli bahanelerle yıkan ve onlara inşaat ruhsatı vermeyen işgal rejimi, Filistinlilerden gasp ettiği topraklar üzerinde Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa ediyor.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News