İstanbul Akvaryum’da Capoeira Rüzgarı

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum, Uluslararası Capoeira Gençlik ve Spor Festivali dahilinde 22 ülkeden İstanbul’a gelen 60 sporcuyu misafir etti.

Aqua Florya AVM’de nefesleri kesen bir capoeira ve akrobasi gösterisi sunan sporcular, gösteriye İstanbul Akvaryum’un ev sahipliği yaptığı 17 bin kara ve deniz canlısının arasında hazırlandı. Sporcular, Türkiye’nin ilk kutup penguenleri ile de keyifli dakikalar geçirdi.

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu, Türkiye’nin ise en büyük akvaryumu olan İstanbul Akvaryum, dünyanın farklı yerlerinden gelen Capoeira ustalarını ağırladı.

Uluslararası Capoeira Gençlik ve Spor Festivali dahilinde 22 ülkeden gelen 120 yabancı sporcu, 23 Ağustos’ta İstanbul Aqua Florya AVM’de Capoeira ve akrobasi gösterisi düzenledi. İzleyenlerin de katılımıyla bilek güreşi, halat çekme gibi yarışmaların da düzenlendiği etkinlik, büyük ilgi gördü.

4 günlük bir workshop için Türkiye’ye gelen sporcular, gösteri öncesi İstanbul Akvaryum’u ziyaret etti. İstanbul Akvaryum’un 17 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan gezi güzergahında keyifli saatler geçiren 60 sporcu, ziyaret kapsamında Türkiye’nin gentoo cinsi ilk kutup penguenleri ile de tanışma fırsatını yakaladı.

İstanbul Akvaryum Hakkında

17.000 nüfusuyla İstanbul Akvaryum, 2011 yılından itibaren dünya denizlerinde yaşayan balık türlerini yeni nesil teknoloji ve temalarıyla sergilemeye devam ediyor. Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplam 17 tema ve 1 adet Amazon Yağmur Ormanıyla görsel bir şölen sunan İstanbul Akvaryum, dünyanın en büyük tematik akvaryumu olma özelliğini de taşıyor. Dünya üzerinde oldukça nadir bulunan, palyaço balıklarından, limon köpekbalıklarına kadar pek çok türde balığı izleme fırsatı sunan İstanbul Akvaryum; alanları, ses ve ışıklandırma sistemleriyle de dünya denizlerinden sahneler sergiliyor.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

You may also like

Popular News