KADINLAR GÜNÜ KUPASI’NDA ŞİDDETE KARŞI YELKEN AÇTILAR

Göcek Yat Kulubü’nün hayata geçirdiği Kadınlar Günü Kupası Yelken Yarışları D-Resort Göcek ve D Marin Göcek’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

“Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile kadınların seslerini duyurmayı amaçlayan Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları bu yıl 7-8 Mart 2018 tarihleri arasında ilk kez düzenlendi ve kadınların sesi oldu.

Göcek Yat Kulübü, uluslararası çapta düzenlediği yelken yarışlarına bu yıl “Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile Kadınlar Günü Kupası’nı ekledi. Türkiye Yelken Federasyonu ulusal yarış programında da yer alan yarışlar, D-Resort Göcek ve D-Marin Göcek’in ev sahipliğinde 7-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

Yelken tutkunları bu kez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde katıldıkları yarışla, anlamlı bir projeye de destek vermiş oldu. Proje, 2017 yılında 332 kadının şiddet görmesi, 409 kadının öldürülmesi, kadınların cinsiyet ayrımcılığına uğramaları, ihlal edilen kadın hakları konularına dikkat çekti. Maviye gönül verenlerin, kadınlara daha güzel bir gelecek sunmak için katıldığı yarışlarda tüm teknelerde mutlaka bir kadın yer aldı.

Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları Fethiye Körfezi’nde, Göcek’in ilkbahar müjdecisi ılıman günleri ve keyifli batı rüzgarları eşliğinde 2 gün sürdü. Yarışlara 12 tekne ile 100’ü aşkın yelkenci katıldı.

KADINLAR GÜNÜ KUPASI  OVERALL YARIŞ SONUÇLARI
IRC SINIFI
TEKNE ADISAHIBI/KIRALAYANRank
HEY TEACHERHAZAL BALABAN1st
MERSIN YELKEN AKADEMISIOYTUN CALISLAR2nd
SOPRANOELVIN ARIKAN3rd
NIFKAMURAD YILMAZ4th
PENOLAALEXANDRA DEAN5th
CHARTER / DESTEK SINIFI
TEKNE ADISAHIBI/KIRALAYANRank
ALMINANEVIN CIRAGAN1st
NESLISU (*SPI)HALIT ÖZBEKLI2nd
N2D-MARİN GÖCEK EKİBİ3rd
LOKISIBEL TUNCAY4th
MELISASEMA SIMSEK5th
BORINAKADRIYE OZTURK6th

 

Aktüel İntermedya / SPOR

 

You may also like

Popular News