Karcher Çalışanları Hayvan Barınağını Tertemiz Yaptı!

Karcher’den örnek proje;

Dünyanın lider temizlik teknoloji markası Kärcher, Gönüllülük Günü kapsamında örnek bir projeye imza attı. Bu yıl ikinci kez hayata geçirilen proje kapsamında bir araya gelen Kärcher çalışanları İstanbul Yedikule Hayvan Barınağı’nı temizledi. 30 çalışanın katıldığı temizlik çalışması, Kärcher’in profesyonel temizlik makineleri kullanılarak gerçekleştirildi. Hayvan Barınağı Temizleme Projesi ile Kärcher, yaklaşık 3000 köpek ve 150 kedinin hijyenik bir yaşam alanına kavuşmasını sağladı.

190’ı aşkın ülkede hem profesyonel kullanıcılara hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümleri sunan Alman temizlik devi Kärcher, geçen yıl başlattığı “Hayvan Barınağı Temizleme Projesi” ni bu yıl Gönüllülük Günü kapsamında bir kez daha Türkiye’nin en büyük hayvan barınağı olan İstanbul Yedikule Hayvan Barınağı’nda gerçekleştirdi. 30 çalışanın katıldığı barınak temizleme projesinde profesyonel temizlik makineleri kullanan Kärcher, yaklaşık 3000 köpek ve 150 adet kedinin yaşam alanına dokunarak, onlara hijyenik ve tertemiz bir barınma ortamı sağladı.

Projeye gönüllü olarak katılan Kärcher’in 30 kadar çalışanı, Kärcher basınçlı yıkama makineleri, ıslak-kuru elektrik süpürgeleri ve zemin temizleme otomatlarıyla barınağı kirlerden arındırırken, buharlı temizleme makineleri ile de derinlemesine temizlik yaparak ortamı dezenfekte etti.

Kärcher Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gökmen böyle bir projeye imza attıkları için çok mutlu olduklarını belirterek; “ Karcher olarak temizlik çözümleri dendiğinde dünyada lider markayız. Uzman olduğumuz bu alanda yaptığımız sosyal sorumluluk çalışmaları ile desteklemek en önemli hedefimiz. Bu yıl Kärcher olarak ikincisini düzenlediğimiz Yedikule Hayvan Barınağı Temizleme projemiz ile bir kez daha çok sayıda kedi ve köpekten oluşan barınak sakinlerinin yuvalarını daha temiz ve yaşanılır hale getirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl Gönüllülük Günü kapsamında, çalışanlarımızı da bu önemli projeye dahil ettik. Bizlere bu fırsatı veren Fatih Belediyesi’ne sonsuz teşekkürlerimizi sunar; Yedikule Hayvan Barınağı’na, Sn. Meral Olcay ve ekibine, ve bu projede gönüllü olarak yer alan tüm çalışanlarımıza destekleri için teşekkür ederiz. Umarız bu iş birliğimiz uzun yıllar boyunca sürer ve küçük dostlarımıza fayda sağlamaya devam ederiz.” dedi.

Barınağın temizliğe çok ihtiyacı olduğu bir dönemde barınakta bulunan hayvanların yaşam şartlarının iyileştirilmesinden dolayı çok memnun olduğunu belirten Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı kurucusu Meral Olcay “İstanbul Fatih Belediyesi’ne bağlı Yedikule Hayvan Barınağı ya da gönüllülerimizin verdiği adla ‘Sevgi Yuvası’’, 2001’de faaliyete geçti. Şu anda 3.000 Köpek ve 150 kediye yaşam alanı sunuyor; onlara tedavi, rehabilitasyon, kısırlaştırma, aşılama, sahiplendirme hizmetleri sağlıyoruz. Fatih Belediyesi işbirliği ile şikâyetler üzerine sokaklardan toplatılan hayvanlara bir sevgi yuvası sunuyoruz. Yedikule Hayvan Barınağı olarak Fatih Belediyesinin bizlere sunduğu olanaklar ile projeler hayata geçiriyor ve hayvanlarımızın yemek yiyebileceği, barınabileceği özel bir alan yaratmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile Fatih belediyesine katkılarından dolayı tekrar teşekkür ederiz. Bizler için en önemli konu destek. Gerek sahiplenme gerekse sponsorluk konularında barınağa destek sağlayan gönüllülerimizin bizlerle olması oldukça önemli. Karcher geçtiğimiz yıl da barınağımızın temizlenmesinde önemli katkılarda bulundu. Karcher’e çalışanları ile barınağımızın temizlenmesine yardımcı olduğu için tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …