KARS ÇILDIR GÖLÜ’NDE UNUTULMAZ BİR DENEYİME HAZIR MISINIZ?

Tamamen donmuş, Kars Çıldır gölünde, buz üzerinde, en gerçekçi ve eğlenceli ortamda sınırların zorlandığı unutulmaz bir deneyimi ve atmosferi garanti ediyoruz.

BOM Akademi Kar ve Buz Sürüş Eğitimi, her yıl Şubat ayı içinde, BMW ve MINI otomobillerle, tamamen donmuş olan Çıldır Gölü üzerinde verilmektedir. Buz kalınlığının günlük olarak elektronik cihazlarla ölçüldüğü pistimiz, 40-60 cm aralığında kalınlığa sahip buz zeminin üzerinde son derece güvenli ve bir o kadar da eğlenceli bir ortamda limitlerin zorlanabildiği, otomobillerin ve SUV araçlarının performanslarının sınanabildiği mükemmel bir doğal ortamdır.

Land Rover Kar Sürüşü

2020 yılında Sarıkamış’ta ilk defa gerçekleştireceğimiz Land Rover Experience ile Kar Sürüş etkinliğinde, BOM Akademi eğitmenleri eşliğinde Land Rover’ların farklı zemin ve hava koşullarında, üstün yol tutuş kabiliyetlerini ve teknolojik yeniliklerini deneyimleyebileceksiniz. Kars’ın zorlu kış koşullarında, hem sürüş becerilerinizi geliştirebileceğiniz hem de Land Rover modellerini limitlerine kadar zorlayabileceğiniz bu etkinlikte, kendi sınırlarınızın da farkına varacaksınız.

Honda Servisi, İkitelli Honda Servisi, Başakşehir Nissan Servisi, İkitelli Nissan Servisi, İstanbul Honda Servisleri, Honda Duman, Duman Honda

2008 yılında kurulmuş, 12 seneye ulusal ve uluslararası platformlarda kazanılmış 19 şampiyonluk sığdırmış olan Borusan Otomotiv Motorsport’un deneyimlerini aktarmak amacıyla, sosyal sorumluluk bilinci ile 2015 yılında kurulmuş olan BOM Akademi, organize ettiği Defansif, Performans, Motor Sporları, Kar ve Buz Sürüş Eğitimleri ile yaklaşık 3000 katılımcıya TOSFED ve Gençlik ve Spor Bakanlığı onaylı sertifikalarını dağıtmıştır. Verilen eğitimler ve yaşatılan deneyimler arasında özel bir yeri olan Kar ve Buz Sürüş Eğitimi, 2015 yılından beri, BMW ve MINI otomobillerle, tamamen donan Kars-Ardahan Çıldır Gölü üzerinde, Şubat ayında organize edilmektedir. 2020 Kar ve Buz Sürüş Eğitimi 6-9 ve 9-12 Şubat olarak iki grup halinde gerçekleşecektir. Kuzey ülkelerinde benzerleri bulunan ve BOM Akademi tarafından 2020 yılında 6.’sı gerçekleştirilecek olan bu organizasyon, ülkemizin doğal güzelliklerinin ve sunduğu imkanların kullanılmasını ve bu önemli eğitimin daha geniş kitlelere ulaşabilmesini hedefler. 2020 programına Land Rover araçlarla Sarıkamış’ta gerçekleştirilecek Kar Sürüşü de eklenmiştir.

Ulaşım ve Hava Koşulları Ulaşım ve Hava Koşulları

Çıldır Gölü, 123 kilometre kare yüzölçümü ile 2020 metre irtifada yer alır ve Türkiye’nin 2. büyük gölüdür. Ocak ayından itibaren tamamı donar. Ulaşım: İstanbul-Kars uçak ile yaklaşık 2 saat, Kars-Sarıkamış karayolu ile 42 dakika, Sarıkamış-Çıldır Gölü karayolu ile 1 saat 50 dakika sürer. Hava Koşulları: Bölgede hava gündüzleri düşük nem oranı nedeni ile açık ve güneşlidir. Çıldır Gölü’nde ortalama sıcaklıklar, Ocak ayından itibaren -18 C, en soğuk ise geceleri -35 C civarındadır.

Kar ve Buz Sürüş Eğitimi

PARKUR / Kar Sürüşü Sarıkamış 2020 yılında ilk defa Land Rover araçlarla organize edilecek bu sürüş aktivitesi, otelden hareket ederek karla kaplı bir orman yolundan Katerina Köşkü’ne ulaşılması şeklinde olacaktır. Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Velar Range Rover Sport ve Range Rover araçlarla gerçekleştirilecek sürüşte katılımcılara BOM Akademi eğitmenleri ve Land Rover ürün eğitmenleri eşlik edecektir.

You may also like

Popular News