Lenovo 2017’nin İlk 3 Ayına Büyüme ile Başladı

Lenovo, 2017’nin ilk çeyreğindeki performansıyla PC ve akıllı telefon pazarındaki yükselişini sürdürdü. İlk çeyrekte PC adedi %4,9 artarak 14,4 milyon adet seviyesine ulaşırken, akıllı telefonda ise %19,7’lik bir büyüme kaydedildi ve 11,3 milyon adede ulaşıldı.

Dünyanın ve Türkiye’nin 1 numaralı bilgisayar üreticisi, sunucu alanında ve Motorola markası ile akıllı telefon pazarında hızla büyüyen teknoloji devi Lenovo, 2017’nin ilk çeyreğinin (Ocak – Şubat – Mart) rakamlarını duyurdu. Geçtiğimiz yıl önemli bir strateji değişikliğine giderek yeni geliştirdiği “üç dalga stratejisi”ni yürürlüğe sokan Lenovo, uzun vadeli kârlı büyümesine devam etti. Rapora göre Lenovo’nun geliri, bir önceki yılın aynı dönemine göre %4,9 artışla 9,6 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleşti. PC pazarındaki üç aylık ürün adedi yıllık bazda %4,9 artarak 6,7 milyar ABD dolarına yükselirken, sevkiyatlar da %1 oranında artarak 14,4 milyona ulaştı ve pazar ortalamasının 4 puan üzerinde bir grafik çizdi. Son çeyrekte özellikle oyun bilgisayarlarında sevkiyatlar %20,5 oranında artarken, modüler ürünler ise pazara göre çift haneli büyüme gösterdi.

Motorola ve Lenovo marka akıllı telefonları içeren mobil cihazlar portföyü ile de özellikle Çin dışındaki pazarlarda, dördüncü finansal çeyrekte %19,7’lik bir büyüme kaydeden Lenovo, toplam 1,7 milyar dolarlık satışa ulaştı. Yeni yılın ilk çeyreğinde akıllı telefon sevkiyatları %17,4 artışla 11,3 milyon adede yükselen teknoloji devi, 12,8 puanla pazarda ezici bir üstünlük elde etti.

 

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

You may also like

Popular News