LİMAK VAKFI, KORUYUCU VE EVLAT EDİNEN AİLELER İÇİN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLEDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Ankara Valisi Ercan Topaca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hakkı Öztürk, Koruyucu Aile Evlat Edinme Derneği ve üye aileler, Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir’in ev sahipliğinde, Limak Ambassadore Boutique Hotel’de gerçekleştirilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Limak Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen iftarda, 400’e yakın koruyucu ve evlat edinen aile ve çocukları buluşma fırsatı buldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Ankara Valisi Ercan Topaca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hakkı Öztürk, Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Koruyucu Aile Evlat Edinme Derneği Başkanı Ülkü Aydeniz ve üye aileler ile, ilgili kurumlardan yetkililer iftarda hazır bulundu.

Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “Vakıf olarak eğitim, kültür-sanat, spor ve çevre konularında sosyal sorumluluk projeleri ve destekleriyle toplumsal hayata katkı sunmaya devam ettiklerini” belirtti. Özdemir, “Annem Gülseren Özdemir, yardımseverlik konusunda oldukça duyarlı, sürekli çaba içerisinde olan bir insandı. Onun başlattığı bu geleneği bugün Limak Vakfı olarak büyük bir memnuniyetle devam ettiriyoruz.” dedi. Ayrıca, koruyucu ailelik ve evlat edinmenin, kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuklarımızın şefkatli bir yuvaya sahip olup iyi bir gelecek fırsatı elde etmesi ve tüm toplumun esenliği için kritik bir rolü olduğunu, Limak Vakfı olarak konuya hassasiyetle yaklaşıp geçmişten bugüne desteklerini sürdürdüklerini vurguladı.

LİMAK VAKFI HAKKINDA

Limak Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı, Limak Şirketler Grubu’nun yıllardır yürüttüğü tüm sosyal sorumluluk ve yardım projelerini tek bir çatı altında toplamak, daha kurumsal ve etkili olarak devamını sağlamak adına 2016 yılında kuruldu.

Vakfın eğitim alanındaki en önemli projelerinden biri kadınların mühendislik alanında daha fazla var olmasını desteklemek üzere, kapsamlı ve uzun vadeli bir sosyal sorumluluk projesi olarak 2015 yılında başlatılan ve bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ortaklığında yürütülen Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’dir. Bu projeyle; içimizdeki mühendisleri ortaya çıkarmak, kızlarımızın bu alanda daha fazla yer almalarını sağlamak ve Türkiye’nin parlak geleceğine yatırım yapmak amacıyla mühendislik eğitimi alan ve alacak olan kız öğrenciler, eğitimleri boyunca birçok yönden desteklenmektedir. Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi, ülkemizin dört bir yanındaki kız öğrencilerin mühendislik eğitimine özendirilmesi ile başlayıp, devamında birçok destek faaliyetini içeren bir projedir.

Limak Vakfı olarak, 2016 yılında hayata geçirilen Gülseren Özdemir Üstün Başarı Bursu Programı ile ortaöğretimde okuyan, maddi imkansızlıklar içinde başarı ile okuyan gençlerin eğitimine ve gelişimine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

2016 yılında Vakıf bünyesinde başlatılan bir diğer proje olan Limak Sohbetleri ile akademisyen, yazar, sanatçılardan oluşan konuşmacıların ağırlandığı bir platform ile toplumun eğitim alanında gelişimine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Vakfın amacı hızla küreselleşen günümüz dünyasında toplumumuzun genç ve dinamik potansiyelini nitelikli insan gücüne dönüştürerek sahip olduğu üstünlüğü çok daha büyük ve belirleyici bir güç haline getirebileceği gerçeğine dayanmaktadır. Vakıf, faaliyetlerini bu amacı gerçekleştirmek için en değerli yatırımın insana yapılacak yatırım olduğu bilinciyle ve “gençlik, gelecektir” anlayışıyla eğitim odaklı; güçlü, çağdaş, saygın bir toplumun evrensel değerlere saygılı, sosyal ve ekonomik sorunların çözümüne katkıda bulunacak nesiller yetiştirmek üzerine inşa etmektedir.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

You may also like

Popular News